skip to Main Content

VinnytsiaTramWeek – до 110-річчя запуску трамвайного руху

«Трамвайний тиждень» у Вінниці стартує вже 22 жовтня. Заходів очікується чимало, переважно це трамвайні екскурсії містом. Також у програмі – всеукраїнський форум «Громадський транспорт – туристична та історична складова міста» і виставка трамвайних вагонів, які курсували міськими вулицями у різні часи, інформує сайт Вінницької міськради.

Початком «Трамвайного тижня» стануть пізнавальні екскурсії. Організатори – Музей вінницького трамвая у партнерстві з департаментом маркетингу міста та туризму – спланували їх таким чином, щоб розкрити різноманітну тематику. Реєструватися на них потрібно завчасно, адже кількість місць обмежена.

22 жовтня о 13:00 стартує екскурсія «10 років Музею вінницького трамвая». Учасники дізнаються про історію створення музею, побачать найцікавіші і найцінніші його експонати, а також проїдуться містом в одному з музейних вагонів. Реєстрація тут.

24 жовтня о 17:00 відбудеться вечірня екскурсія «Німецькі трамваї у Вінниці», яка присвячена німецьким вагонам серій Lowa та Gotha, які експлуатувалися у місті. І навіть можна буде випробувати їх під час мандрівки на трамваї Gotha T57 1957-го року. Реєстрація тут.

25 жовтня о 17:00 планується екскурсія «Чеська епоха», де усі охочі дізнаються про історію появи відомих жовто-помаранчевих вагонів Tatra у Вінниці. Стартує вона із музею трамвая, де зберігаються різні експонати, які мають безпосереднє відношення до 70-х – 80-х років XX століття, коли Вінницею їздили чеські «Татри». Реєстрація тут.

26 жовтня о 17:00 запланована екскурсія «Вінницька Швейцарія». Вона присвячена новітньому періоду розвитку трамвайного руху у Місті ідей, починаючи з 2006 року, відколи було підписано Меморандум із Швейцарською Конфедерацією щодо реалізації проєкту «Цюріхські трамваї для Вінниці». Під час екскурсії вінничани та гості міста дізнаються багато цікавого про трамваї Karpfen, Mirage та Tram 2000. А також побачать цікаві експонати тієї епохи у музеї та здійснять мандрівку містом в салоні першого вагону серії Tram 2000 1976 року випуску. Реєстрація тут.


27 жовтня з 9:00 до 17:00 пройде форум «Громадський транспорт – туристична та історична складова міста», де передбачаються експертні дискусії та обговорення на такі теми: представлення громадського транспорту як туристичного магніту, збереження історії громадського електричного транспорту у містах, транспортна урбаністика тощо.

Очікується багато цікавих лекторів і виступів. Представник КП «Рівнеелектротранс» Антон Бриних розповість про реставрацію найстарішого діючого тролейбуса в Україні (відкривав тролейбусний рух у Рівному в 1974 році) і водночас одного з 17 тролейбусів Škoda 9Tr, які збереглися у світі як діючі музейні експонати. Директор музею КП «Одесміськелектротранс» Максим Коновалов поділиться досвідом Одеси у створенні музею громадського транспорту, в якому зберігається унікальний відреставрований трамвайний вагон КТМ-1 зразка 1950 року. Таких в усьому світі лишилось тільки два, і один з них – в українській Одесі. Його вінницькі колеги Олег Матюхов та Валерій Старжинський представлять учасникам форуму концепцію бачення музею громадського транспорту у Місті ідей. Передбачена і презентація проєкту «Вінницька миля» від архітектора КП «Агенція просторового розвитку» Сергія Яківчука. Також очікується виступ представника АТ «Укрзалізниця» Олега Заблудовського на тему туристичного потенціалу вузькоколійних залізниць в Україні.

Також учасникам форуму проведуть екскурсію трамвайним депо та запропонують мандрівку брендованим екскурсійним трамваєм Міста ідей.

Завершенням VinnytsiaTramWeek стане виставка на території депо трамвайних вагонів різних епох, які курсували вінницькими вулицями упродовж останнього століття: від ретротрамвая до власної розробки КП «ВТК», що має назву VinWay. Співорганізатором цього заходу є департамент транспорту та міської мобільності ВМР. Для дітей тут плануються майстер-класи та конкурси зі смачними призами, будуть діяти локації зі стендами про історію і сучасність. Також у денній програмі планується кілька екскурсій.

Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top