skip to Main Content

Якими будуть наслідки «купівлі» посвідчення водія

В мережі можна зіткнутись з пропозицією «продажу» водійських посвідчень. Але як застерігають правоохоронці, ті хто спокуситься на таку пропозицію, ризикують не лише отримати штраф чи бути притягнутим до кримінальної відповідальності, а й надати доступ до своїх коштів зловмисникам.

З метою отримання фінансових даних користувачів, шахраї створюють фішингові ресурси з пропозицією продажу нібито справжніх посвідчень водія. У такий спосіб аферисти отримують доступ до електронних гаманців громадян і надалі привласнюють гроші потерпілих.

Крім того, як зазначають Кіберполіція та сервісний центр МВС, підроблені документи хоч і можуть бути схожі на оригінали, але вони не відображаються у державних реєстрах, застосунку Дія чи в Кабінеті водія.

Використання завідомо підробленого документа містить склад злочину, передбаченого ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України. Це порушення карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Головний сервісний центр МВС просить громадян бути відповідальними та допомагати викриттю шахраїв. Якщо ви помітили ознаки шахрайства в інтернеті або стали жертвою кіберзлочину – подайте електронне звернення до кіберполіції за посиланням.

Громадян закликають не користуватися послугами шахраїв, чесно скласти іспити та отримувати посвідчення водія у сервісному центрі МВС.

Володимир ПРИСЯЖНЮК, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top