Черевички із позолотою, коньяком і для гігантів зібрали в музеї Хмільника
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/03/00.jpg)
У населених пунктах Вінницької області з’являється все більше родзинок, які можуть вразити навіть вибагливого туриста. Приміром, в центрі Хмільника діє унікальний музей черевичок (загальною площею 528 кв. метрів). Там представлено понад шість тисяч екземплярів сувенірних чобітків. Їх назбирала Неля Рибак. Взагалі це єдина в Україні колекція черевичків.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-25_16-28-04-1024x768.jpg)
Відвідини музею сподобаються як дітям, так і дорослим. Чоловіків інтригують черевики у вигляді пляшок із коньяком. Екскурсовод каже, що вони не продаються. Але таким тоном, що здається, нібито торг є можливим!
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-25_16-28-05-2-1024x768.jpg)
Діти залюбки фоткаються із величезним взуттям, як для Гуллівера. Вражають й черевики-вазони із живими рослинами. Є й пари взуття для «панів» – із сусальним золотом. В експозиції зібрані також чобітки зі шкіри, скла, кришталю; мініатюрні і більші за розміром.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-25_16-28-05-768x1024.jpg)
Під час відкриття музею зареєстрували Національний рекорд України (найбільша в Україні колекція сувенірно-декоративного взуття). У музеї є черевички з 65 країн світу: Франції, Австрії, Німеччини, Італії, Бельгії, Китаю, Таїланду. Детальніше – на світлинах кореспондента «СічНьюз».
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-25_16-28-06-4-1024x768.jpg)
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-25_16-28-06-2-1024x768.jpg)
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-25_16-28-06-1024x768.jpg)
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-25_16-28-17-1024x768.jpg)
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-25_16-28-08-4-1024x768.jpg)
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-25_16-28-09-2-1024x768.jpg)
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/03/photo_2024-03-25_16-28-17-2-1024x768.jpg)
Михайло ШАФІР, «СічНьюз»