skip to Main Content

Церкву Різдва Богородиці на Вінниччині взяли під охорону

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду задоволено позов Немирівської окружної прокуратури до релігійної громади. Йшлося про зобов’язання укласти охоронний договір на об’єкт культурної спадщини – Церкву Різдва Богородиці в м. Іллінцях. Про це інформує пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Йдеться про культову споруду, збудовану у 1773 році, – одну з небагатьох дерев’яних церков, що збереглися до наших днів.

У 1991 році рішенням Вінницької обласної Ради церква визнана об’єктом культурної спадщини місцевого значення (пам’ятка архітектури), а у 2017 році наказом Міністерства культури України її занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Набуваючи право колективної власності на вказане нерухоме майно, релігійна громада, в порушення Закону України «Про охорону культурної спадщини», не уклала з відповідним органом охоронний договір, уникнувши таким чином зобов’язання щодо належного утримання пам’ятки, її відновлення та збереження.

З огляду на це, прокуратура у судовому порядку ініціювала забезпечення виконання норми закону. Після набуття рішенням законної сили контролюватиметься його реальне виконання.

Володимир ПРИСЯЖНЮК, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top