Інспекторку митного поста «Дністер» “взяли” на хабарі
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/01/0-1-3.jpg)
До суду скеровано обвинувальний акт стосовно державного інспектора митного поста «Дністер» за обвинуваченням в одержанні службовою особою неправомірної вигоди за невчинення нею в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданої їй влади, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди. Про це інформує пресслужба Вінницької обласної прокуратури.
Слідством встановлено, що обвинувачена, виконуючи службові обов’язки на пункті пропуску Могилів-Подільський – Отач, налагодила схему отримання неправомірної вигоди від громадян України, які перетинають державний кордон.
Інспекторка виявляла у громадян кошти, сума яких перевищує дозволений ліміт, та вимагала «винагороду» за уникнення процедури декларування, а саме – 100 доларів США з кожних 10 тисяч доларів готівки, що перевищували ліміт.
Правоохоронними органами задокументовано отримання нею хабаря на загальну суму 600 доларів США, після чого її було затримано.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/01/0-2-3-1-edited.jpg)
За клопотанням прокурора судом інспекторку відсторонено від займаної посади та на час слідства до неї застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою з визначенням застави у понад 200 тис. грн, яку вона внесла.
Цей злочин карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Вінниці) ТУ ДБР, розташованого у місті Хмельницькому, за оперативного супроводу Управління СБУ у Вінницькій області.
Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”