skip to Main Content

Люди з особливими потребами стали операторами комп’ютерного набору. ФОТО

Сьогодні, 26 липня, у Вінниці пройшов урочистий випуск слухачів курсів операторів комп’ютерного набору серед людей з інвалідністю, а також концерт із цієї нагоди. Свідоцтва державного зразка отримали не лише вінничани, але й вимушені переселенці та мешканці інших регіонів.

Протягом 5,5 місяців вони опановували комп’ютер і навчалися набору текстів в центрі комплексної реабілітації для осіб для інвалідністю «Поділля». Серед випускників були люди із вадами опорно-рухового апарату та зору.

31-річна Ольга Гурська є членом місцевої  організації Українського товариства сліпих. Молода жінка отримала диплом оператора комп’ютерного набору та водночас взяла в концерті. Зокрема, виконала веселу композицію «Посміхалася». Ольга Гурська каже, що бере участь у художній самодіяльності вже понад два роки.

—Після іспиту отримала свідоцтво оператора комп’ютерного набору. Можу вільно набирати текст. Буду шукати роботу за цим фахом або  фізіотерапевтом. Адже маю й такий диплом, — сказала вона.

Ольга Гурська каже, що під час набору тексту не користується «мишкою», але й лише клавіатурою, навушниками і «озвучкою». Тобто людина із вадами слуху чує кожну літеру, яку набирає на комп’ютері.

Начальник відділення соціально-психологічної реабілітації центрі комплексної реабілітації «Поділля» Ганна Бевз сказала, що курси операторів комп’ютерного набору складалися із теоретичної і практичної частини та виробничого навчання.

— Серед випускників були представники не лише Вінниччини, але й Харкова та західних регіонів. Вони мешкали в нашому гуртожитку, тут же і харчувалися. Випускаємо операторів комп’ютерного набору кожні 5,5 місяців. Можемо навчати дві групи паралельно, — розповіла Ганна Бевз.

Після вручення свідоцтв про освіту розпочався урочистий концерт «Пісенний дивертисмент». Його влаштував творчій колектив вінницького підприємству незрячих і обласного центру культури «Щедрик» на чолі із Наталею Слюсарчук. Авторські пісні представив незрячий репер Олексій Скрипаченко (на військову тему і лірична). Звучали вірші незрячої поетеси з Козятинщини Людмили Дворніцької, а також українські народні пісні і сучасні естрадні композиції.    

       

У концерті також взяли участь троє випускників центру комплексної реабілітації для осіб для інвалідністю  «Поділля». Зокрема, із Донецької області, Луцьку і Вінниці.

Фелікс ЖАНІН, “Січ Ньюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top