skip to Main Content

Майстрині з Вінниччини вишивають «Дерево життя»

Сьогодні, 16 серпня, на Європейській площі у Вінниці зібрались найкращі майстрині-вишивальниці з усієї області та поціновувачі подільської вишивки. Тут проходила творча акція урочистої передачі Вінниччині рушника єднання в рамках мистецько-патріотичного проєкту створення Міжнародного вишитого рушника «Цвіт вишиванки», інформують у Вінницькій ОВА.

Наша область стала 11-ю в Україні, де вишиватимуть рушник єднання. На ньому зобразять «Дерево життя» – орнамент, який притаманний саме подільській вишивці. Працюватимуть над роботою найкращі вінницькі майстрині, – прокоментувала начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОВА Ольга Дернова.

Міжнародний рушник єднання Вінниччина отримала від майстрів Хмельниччини. Далі його передадуть Житомирській області і далі по Україні. Ця традиція з’явилася десять років тому з ініціативи Голови Української всесвітньої координаційної ради Михайла Ратушного, Голови Ліги підприємців «Українська справа» Михайла Ратушняка, Голови Благодійного Фонду «Цвіт вишиванки» Євгена Філя.

На полотні довжиною 12,5 метрів будуть зображені орнаменти всіх областей України, а також української діаспори по всьому світу. Наразі роботу завершили майстри з Тернопільщини, Івано-Франківщини, Черкащини, Полтавщини, Дніпропетровщини, Львівщини, Волині, Криму, Рівненщини, Волині, а також Канади, Польщі, Німеччини, Італії, Великої Британії, Австрії, Латвії, Литви, Естонії. Кожна область визначила найвпізнаваніші елементи, які притаманні тому чи іншому регіону й перенесла на полотно.

Цей проєкт надзвичайно важливий для України та української культури.Це своєрідний меседж у майбутнє від тих людей, які у нелегкі часи змогли об’єднатись заради збереження історії та культури нашої держави.

Володимир ПРИСЯЖНЮК, фото “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top