На Вінниччині визначили найкращих серед «малих академіків»
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/02/200330162517909-1805.jpg)
Виявляться, «малі академіки» непогано розбираються і у точних, і у гуманітарних науках, і у мистецтві. Та навіть успішно займаються власними дослідженнями і розробками. Це красномовно засвідчили підсумки обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт серед слухачів Вінницького територіального відділення Малої академії наук (МАН) України. Цими вихідними там взяли участь 342 учні закладів загальної середньої освіти зі всієї області.
Конкурс проходив у дистанційному форматі на базі обласної станції юних натуралістів. Учасники, окрім друкованих матеріалів, презентували свої роботи у форматі відеопрезентацій та відеозаписів. Членами журі були 28 науковців – викладачі вишів Вінниці, Києва, Житомира, Подільського наукового ліцею тощо.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/02/yzobrazhenye_viber_2024-02-26_11-49-36-232-1024x768.jpg)
Оригінальні роботи
На думку журі, дуже цікавою виявилася робота Віталіни Волошиної (Городківка) із мистецтвознавства «Виготовлення весільного віночка із воску». Це стара, призабута технологія. Сподобалося й дослідження «Мистецтво муралу як засіб формування патріотичної свідомості» Павла Дмитренка (Крижопіль).
У сфері медицини запам’яталася робота учениці Вінницького технічного ліцею Поліни Дмитришиної «Вплив Ковід-19» на різні аспекти життя і здоров’я людини». А учениця ліцею Хмільника Вікторія Нечай підготувала оригінальне дослідження «Вплив стресу на артеріальний тиск під час війни».
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/02/yzobrazhenye_viber_2024-02-26_11-51-32-377-1024x768.jpg)
40 переможців
Особливо успішно на конкурсі виступили учні ліцеїв № 33, № 1 і № 20 Вінниці, Подільського і Тиврівського наукового ліцеїв. Загалом близько 40 переможців конкурсу у різних категоріях будуть представляти Вінниччину у травні на Всеукраїнському етапі.
-Багато конкурсних робіт мали прикладний характер. Тобто їх можна використовувати у народному господарстві. Найбільшою популярністю користувалися такі напрямки: медицина, хімія, зарубіжна література, українська мова, математика, фізика, історія, – розповіла відповідальний секретар Вінницького територіального відділення МАН України Тамара Корінна.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/02/yzobrazhenye_viber_2024-02-26_11-52-02-598-1024x768.jpg)
«Боріться – поборете, Вам Бог помагає»
Т.Г.Шевченко
Фелікс ЖАНІН, «СічНьюз»