skip to Main Content

Борщ на вишні увійшов до європейської збірки рецептів

Борщ на вишні включили до збірки рецептів з прогресивних міст і регіонів Європи, яку видала PES Group у Брюсселі (Бельгія). Це проєкт, в якому місцеві політики з різних країн Європи представили особливі для них страви, інформує сайт міськради.

Збірка називається «Cook, Eat, RepEat» і містить 100 сторінок з рецептами від представників PES Group у Європейському комітеті регіонів. Це більше 50 страв з 20 країн Європи: Австрії, Бельгії, Хорватії, Кіпру, Чехії, Данії, Франції, Німеччини, Греції, Угорщини, Ірландії, Італії, Люксембургу, Мальти, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії і Швеції. Серед них є й рецепт страви від федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца (страва Senfeier – яйця в гірчичному соусі).

Україну у збірці представив рецепт борщу з вишнями, який є давньою українською стравою і гастрономічним спеціалітетом Поділля. Щодо самого рецепту від вінницької гастродослідниці Олени Павлової, то його взято з каталогу гастрономічної спадщини культурного маршруту Camino Podolico «Шлях має тривати», створеного торік за підтримки Ради Європи та Європейської Комісії.

Борщ на вишні готувала колись моя бабуся Зінаїда Миколаївна. Це було на Старому місті у Вінниці, і це був сезонний борщ. Він виходив дуже вишуканий. Бабуся вважала, що це такий панський борщ, – каже Олена Павлова.

Згодом, коли Олена вже почала пошуки для меню ресторану “Коцюбинський 220” за творами письменника, то з оповідання “Дядько та тітка” дізналась про Зарванецький борщ. Поїхала в Зарванці поговорити з місцевими жителями, і виявилося, що влітку там також варили борщ з вишнею.

А потім, коли до мене звернулися з проєкту “Вінницький стандарт гостинності”, я зрозуміла, що якщо ця страва може бути фішкою меню ресторану, то чому б їй не стати фішкою взагалі Вінниці. Тим більше, що ми маємо мікрорайон Вишенька, садибу “Вишня” Миколи Пирогова, вишню в кожному дворі. І навіть “Дерево Свободи” на Майдані Небесної Сотні – це також вишня. І я зрозуміла, що вишня – це фактично такий невидимий, незримий, але дуже важливий оберіг Вінниці, – продовжує Олена Павлова.


Тому вінничанка зробила цей борщ на вишні, який запровадили вінницькі ресторани. Вони розвинули цю тему і взяли ще вареники з вишнею, у них є багато вишневих соусів… І це дуже круто, тому що вишневий пояс не такий вже й великий. За словами Олени Павлової, вишня дуже цінна, дуже смачна і дуже різноманітна – від перших страв до солодощів – все з нею можна робити, і до всього вона пасує.

Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top