skip to Main Content

Поліцейський з Вінниччини виготовляє буржуйки для фронту

Капітан поліції Сергій Хрущ з Мурованих Куриловець, що на Вінниччині, під час блекаутів зрозумів, що потрібно допомогти бійцям з обігрівом. Так виникла ідея робити буржуйки. Разом з однодумцями «перепрофілювали» у соцмережі групу на благодійну спільноту для допомоги армії та розпочали процес виробництва. Про це інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.

Ювенальний поліцейський працює з дітьми і, як каже сам, зрозумів, що це саме той напрямок роботи, яким він займається з душею, адже безпека дітей – передусім. Правоохоронець впевнений, що жодна дитина не повинна проживати своє дитинство у час війни. Разом з тим, війна стала нашою реальністю і обов’язок дорослих – зробити все можливе, щоб діти могли радіти, грати, розвиватись і творити.

Власні домашні справи Сергій вже давно залишив на потім й виготовляє буржуйки на фронт. Працює вечорами та у вихідні, а допомагають правоохоронцю друзі, волонтери, дружина та син.

От нам зараз тепло, а військовим в окопах ні. Тому мені і прийшла на думку ця ідея. До війни у мене було хобі – мисливство та рибальство. Навіть спеціальна закрита група у соцмережі. На початку повномасштабного вторгнення ворога ця група «перепрофілювалась» у допомогу ЗСУ. Я написав оголошення, що потрібен матеріал для виготовлення буржуйок і люди почали приєднуватись. Так з часом у мене у дворі з’явилась мінімайстерня. Досвід є, тож потрібен був лише матеріал. Зараз це моє волонтерство, тому що в мене є основна робота, – розповідає Сергій Хрущ.

Основа буржуйки — газовий балон або бойлер. Спочатку поліцейський мав декілька своїх заготовлень та трохи металолому, з них зробив пару буржуйок, відправили на передову, хлопцям сподобалось. Потім почали робити більше. Півдоби витрачає чоловік на виготовлення однієї такої польової печі. Щоб робота виконувалась швидко, каже, потрібно заздалегідь зібрати необхідний матеріал.

Щодо функціонала, то для мене у пріоритеті завжди вага та об’єм. Такі польові пічки мають бути легкими і невеликими, щоб бійці, у разі чого, могли перенести їх або забрати з собою. Основне завдання буржуйок — це сушка берців, приготування їжі та обігрів. Окопна свічка нагріває цю польову піч і вона гріє близько доби. Перед тим, як відправити буржуйки військовим, ми обов’язково їх тестуємо. На кожній гравіюємо літери МРМК (мисливці, рибалки, Муровані Курилівці) та, звичайно ж те, що рідне – ЮП (ювенальна поліція), – зазначає Сергій.

Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top