skip to Main Content

Путіна заарешують на саміті БРІКС?

Південна Африка повинна вчинити “правильно” і дотримуватися міжнародного права, якщо президент росії володимир путін особисто відвідає саміт блоку БРІКС в Йоганнесбурзі наступного місяця.

Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан в інтерв’ю CNN:
“Південна Африка десятиліттями відчувала на собі злочин проти людства, злочин апартеїду, я не думаю, що їм потрібні мої повчання. Вони добровільно є державою-учасницею МКС, вони знають, що таке закон, і я думаю, що вони вчинять правильно. І ми оцінимо, що насправді відбувається на саміті БРІКС, і відповідним чином відреагуємо”.

У березні МКС видав ордер на арешт путіна та уповноваженої з прав дитини в росії Марії Львової-Бєлової за воєнний злочин – незаконну депортацію українських дітей. Оскільки суд не проводить заочних процесів, путін повинен бути або виданий Москвою, або заарештований за межами росії.
Більшість країн світу – 123 – є учасниками договору, а статут МКС передбачає, що всі держави-учасниці мають юридичне зобов’язання співпрацювати з судом, в тому числі виконувати ордери на арешт.
Однак Південна Африка – країна, що приймає цьогорічний саміт БРІКС – надала дипломатичний імунітет усім офіційним особам, які візьмуть участь у саміті в серпні. А це означає, що путін, можливо, зможе приїхати до країни, незважаючи на ордер МКС на його арешт. Президент ПАР Сиріл Рамафоса заявив, що володимир путін буде присутній особисто на саміті БРІКС у серпні; у Кремлі кажуть, що поки не визначились.
За матеріалами: “Українська правда”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top