Скільки зароблятимуть помічники ветеранів у Вінниці
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/09/image-4948-5.webp)
Директорка департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Валентина Войткова розповіла, що зараз місто та область увійшли в пілотний проєкт «Помічник ветерана». Він досить важливий і необхідний. Бо це дасть можливість працевлаштувати самих ветеранів війни!
В рамках проєкту надаватимуться послуги ветеранам, які повертаються і повертатимуться з фронту. Їх будуть супроводжувати і надавати консультації, інформувати, сприяти у питаннях, що будуть виникати.
Цей проєкт має назву «Рівний – рівному». Адже нерідко ветеранам допомагають їхні екс-побратими. Тому що ніхто так не зрозуміє бійця, як людина, що має за плечима досвід бойових дій. На сьогоднішній день перша група помічників-ветеранів вже закінчила навчання на базі технічного університету. Тепер 16 таких людей зможуть приступити до роботи і надавати такі послуги, – сказала Валентина Войткова.
Буде створений відділ помічників ветеранів у центрі соціальних служб. Вони працюватимуть і отримувати заробітну плату відповідно до кількості наданих послуг. Її помічникам ветеранів виплачуватимуть на договірній основі. Із ними укладатиме трудові угоди Міністерство у справах ветеранів. А ось зарплатня керівників цього сервісного офісу фінансуватиметься за рахунок територіальної громади.
Скільки зароблятимуть помічники ветеранів?
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/09/vojtkova-edited.jpg)
Одна послуга коштує понад 70 грн. Дозволяється понад 300 послуг надавати протягом місяця. Тобто чотири мінімальних заробітних плати – це найбільше, що можна отримати. Все залежить від того, як активно помічники ветеранів будуть працювати, – сказала Валентина Войткова.
Планується, щоб офіс відділу помічників ветеранів з першого жовтня вже запрацював. Там будуть обладнані робочі місця, закуплена техніка і канцтовари. Бо людям для роботи потрібні комфортні умови.
Поки працюють над довідником помічників ветерана. У ньому будуть вписані усі особи, до яких вони можуть звернутися і які нададуть допомогу. Це така допоміжна карта. Бо помічник ветерана пройшов навчання. Але ще не знає, як вирішувати питання підопічних, не має досвіду.
Фелікс ЖАНІН, «СічНьюз»