Спартаківець здобув бронзу Всеукраїнського турніру з вільної боротьби
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/02/427953842_2048384408881724_3901613263699887995_n-edited.jpg)
З 9 по 11 лютого у Хмельницькому провели ІІ Всеукраїнський турнір з вільної боротьби. Він мав назву “Кубок Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді”.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/02/427983801_2048384418881723_2356153766872120717_n-1024x576.jpg)
На цих змаганнях гідно виступив спортсмен Сумської ДЮСШ “Спартак” Микола Рябик-Юзвак. Він виборов бронзову медаль у ваговій категорії 110 кг. Спортсмена підготував тренер-викладач Руслан Володимирович Лемешенко.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2024/02/427970906_2048384422215056_5935626945516281958_n-edited.jpg)
Довідка
Вільна боротьба — спортивне єдиноборство, в основі якого лежить позиційне маневрування двох спортсменів, кожен з яких за допомогою різних технічних прийомів (захоплень, кидків, переворотів, підніжок, підсічок тощо) намагається покласти суперника на лопатки або набрати більшу кількість очок в процесі боротьби. Від класичної боротьби вільна відрізняється широким спектром технік, що включають використання ніг: зачеп тощо.
До програми Олімпійських ігор вільну боротьбу включено в 1904 році, для жінок — в 2004. Чемпіонати світу проводяться з 1951 року, чемпіонати Європи — з 1928. Першу золоту нагороду для України виграв на чемпіонаті світу 1959 року Володимир Синявський. Розвитком вільної боротьби в країні займається Асоціація спортивної боротьби України.
Володимир ПРИСЯЖНЮК, “СічНьюз”