skip to Main Content

«Спартаківка» виборола путівку на чемпіонат Європи із гирьового спорту

У столиці фінішував чемпіонат України з гирьового спорту серед дорослих (чоловіків і жінок) та молоді (юніорів та юніорок), а також серед ветеранів. У змаганнях взяли участь понад 220 спортсменів із 18 областей України.

Серед них були й вихованці Житомирської обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи ФСТ «Спартак». Вони здобули сім  нагород різного ґатунку. В тому числі і одну золоту, яка на рахунку Юлії Соболевської. Також цікаво, що тренер-викладач школи Олексій Горовий виборов срібло.

За результатами чемпіонату України до складу національної збірної команди  увійшла Юлія Соболевська. Вона виборола право участі у чемпіонаті Європи з гирьового спорту. Він відбудеться у столиці Франції у квітні цього року.

Довідка

Гирьовий спорт – вид, де спортсмени піднімають гирі певної ваги на граничну кількість разів. Слово «гиря» запозичене з перської мови (геран, герані – вага, важкий).

Змагання проводять з гирями вагою 32, 24 або 16 кг, що мають стандартні розміри: висота 280 мм, діаметр корпусу 210 мм, діаметр держака 35 мм, довжина держака 115 мм. Регламент виконання вправ – 10 хв. Кам’яні брили, що ледь нагадували сучасні гирі, використовували для розвитку і демонстрації сили олімпійці Давньої Греції.

У середні віки кам’яні гирі використовували тюркські і слов’янські народи для покращення бойових якостей. Наступний етап еволюції виду спорту пов’язаний із розвитком торгівлі і появою металевих вагових гир.

Фелікс ЖАНІН, «СічНьюз»

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top