skip to Main Content

Стали лауреатами Всеукраїнської олімпіади з музичної грамоти

Музична вікторина, завдання на знання інструментів та української пісні. У Кривому Розі відбулась II відкрита Всеукраїнська двотурова олімпіада з музичної грамоти та сольфеджіо. Обирали найкращих з-поміж 300 учасників із різних куточків країни. Вихованці Вінницької дитячої музичної школи № 1 вибороли шість призових місць, серед яких чотири найвищого ґатунку, інформує сайт міськради.

Підготуватися було складно

Підготували учнів до олімпіади викладачі музично-теоретичних дисциплін – Яна Авдєєва та Олена Ночевна. Вони зазначають, що в умовах повномасштабної війни зробити це було неабияк важко, але їхні учні успішно подолали усі труднощі та показали високий рівень. Змагалися у знаннях з музичної грамоти та сольфеджіо вихованці мистецьких шкіл 3-4 років навчання елементарного підрівня.

За словами завідувачки відділу музично-теоретичних дисциплін Вінницької дитячої музичної школи № 1» Яни Авдєєвої, цього року на олімпіаді були нестандартні та цікаві завдання, питання пов’язані з теорією музики та музичним мистецтвом.

-Ця олімпіада розвиває у хлопців та дівчат не лише теоретичні знання, а й практичні навички. А сам конкурс сприяє розвитку музичної культури та підтримує інтерес дітей до вивчення музичних наук, креативного мислення, – говорить Яна Авдєєва.

Який інструмент звучить?

Одним із завдань конкурсу була музична вікторина, де учні мали визначити, який інструмент звучить. Окрім цього, на олімпіаді велику увагу приділили популяризації української народної пісні. На слух потрібно було визначити мелодії. Серед них: «Ой ходила дівчина бережком», «Ой, джигуне», «Вийди, вийди Іванку», «Грицю, Грицю, до роботи», «Щедрик», «Ніч яка місячна», «Реве та стогне Дніпр широкий» тощо.

У підсумку двох турів олімпіади призові місця серед учнів Вінницької дитячої музичної школи № 1 визначились таким чином: І місце здобули Вероніка Мазур, Софія Савуляк, Іван Варивода та Дємід Круглов. Другу сходинку п’єдесталу посів Тимур Дудник, а третю – Юнона Пержинська.

Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top