У шашковому турнірі пенсіонер випередив молодь
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/12/yzobrazhenye_viber_2023-12-11_11-02-05-856.jpg)
У Вінниці провели традиційне змагання із шашок-64 серед спортсменів із порушенням зору. Змагалися на базі вінницького підприємства Українського товариства сліпих.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/12/yzobrazhenye_viber_2023-12-11_11-02-06-247-1-1024x768.jpg)
Турнір був присвячений Дню Збройних Сил України. Його підтримав обласний осередок спортивної Федерації незрячих України. Спортсмени грали за коловою системою. В підсумку перше місце зі стовідсотковим результатом посів тотально незрячий кандидат у майстри спорту України Іван Люлик. Він не вперше виграє таке змагання. Івану Люлику — вже 69 років. Незважаючи на поважний вік, він не лише успішно займається спортом, але й працює. Зокрема, робочим на підприємстві незрячих.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/12/yzobrazhenye_viber_2023-12-11_11-02-01-706-1024x768.jpg)
На очко від чемпіона відстав тотально незрячий 42-річний першорозрядник Леонід Кучерук. Він працює бібліотекарем у обласній читальні імені Отамановського, у її філії на базі підприємства УТОС. Бронза — у 35-річного тотально незрячого шашкіста Миколи Гурського. Призери отримали право представляти Вінницю на подальших обласних ті всеукраїнських змаганнях серед незрячих
Всі учасники турніру регулярно, 2-3 рази на тиждень, ходять на тренування до шахово-шашкового клубу підприємства незрячих. Там намагаємося зберігати спортивну форму. Я сам останнім часом переважно граю онлайн у шахи. Тому було цікаво знову спробувати себе і у шашках, – сказав Леонід Кучерук.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/12/yzobrazhenye_viber_2023-12-11_11-02-01-323-1024x768.jpg)
Нагородження провів голова обласного осередку спортивної Федерації незрячих України Костянтин Ільніцький. Призери отримали не лише дипломи, але й грошові премії.
Шахи тренують інтелект, логіку та інші корисні якості. На нашій базі є відповідний інвентар для незрячих – спеціальні шахи і шашки. Тому ми самотужки можемо проводити тренування і змагання, – прокоментував Костянтин Ільніцький.
Щоб оперативніше слідкувати за новинами, підписуйтеся за наші сторінки у “Фейсбук”, “Телеграм”, “Вайбер” та “Інстаграм”.
Фелікс ЖАНІН, «СічНьюз»