skip to Main Content

У Вінниці та ще в 9 містах України фінішував 10-Й “Чілдрен Кінофест”

У кінотеатрах десяти міст України з 1 по 9 липня пройшли безкоштовні покази найбільшого кінофестивалю для дітей і підлітків. Окрему програму показують в онлайн-форматі.
Серед глядачів у Вінниці було багато дітей із багатодітних родин, спортсменів, учасників дитячих таборів.
-Я побував на кількох сеансах кінофесту. Сподобалися стрічки про українських козаків. Це наша історія, яка перекликається із нинінішніми подіями, – сказав 13-річний вінничанин Володимир Шафір.
У кінотеатрах Києва, Львова, Одеси, Дніпра, Полтави, Вінниці, Житомира, Луцька, Хмельницького та Чернігова глядачі долучилися до 10-го Чілдрен Кінофесту. На великому екрані показували новинки європейського кіно, класичний фільм Аґнєшки Голланд, добірку найкращих короткометражних стрічок, знятих дітьми й торішнього переможця Чілдрен Кінофесту.
У день відкриття відвідувачі Чілдрен Кінофесту першими у світі подивилися нове українське фентезі «Джура-королевич». Створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно фільм об’єднав зіркових акторів: Максима Самчика («Пульс», «Перші ластівки»), Таїсію-Оксану Щурук («Перші ластівки»), Аліну Коваленко («Кріпосна», «Захар Беркут»), В’ячеслава Довженка («Дільничний з ДВРЗ», «Кіборги»), Олексія Вертинського («DZIDZIO Контрабас»), Віталія Салія («Я працюю на цвинтарі») та інших.
Фільми «Джура-королевич», «Неймовірна подорож на Північний полюс», «Зіронька Лаури», «Планета Ґаї», «Душа команди», «Паця», «Пригоди на Гелловін» беруть участь у Міжнародному конкурсі. Переможця цієї програми визначать відвідувачі фестивалю шляхом глядацького голосування.

Сьогодні пройшов фільм-закриття фестивалю «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» — українське пригодницьке фентезі, яке стало переможцем торішнього Чілдрен Кінофесту. Знятий за мотивами казки Сашка Лірника, фільм розповідає про пригоди козака, який намагається вибратися з пекла.
В онлайн-кінотеатрі Чілдрен Кінофесту можна переглянути добірку фільмів-фіналістів Дитячого кіноконкурсу (доступна в усьому світі), Спеціальну ювілейну онлайн-програму — добірку фільмів-переможців Чілдрен Кінофесту попередніх років (переможці міжнародного конкурсу будуть доступні лише на території України, а переможці Дитячих кіноконкурсів — в усьому світі).
Чілдрен Кінофест — найбільший в Україні кінофестиваль для дітей і підлітків, створений з метою виховання нового покоління кіноглядачів в Україні, розвитку практик сімейного культурного дозвілля та просування мистецтва кіно. За весь час від заснування у 2014 році подію відвідали понад 250 тисяч глядачів і глядачок. Від започаткування Дитячого кіноконкурсу на нього було подано вже понад тисячу робіт, 25 із яких стали призерами.

Фелікс ЖАНІН, за матеріалами: childrenkinofest.com
Фото автора

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top