skip to Main Content

У Вінниці відзначили День зеленого кіно, присвячений збереженню довкілля

Вінниця працює у межах Європейського Зеленого Курсу, присвяченого переходу до кліматичної нейтральності в межах найближчих 30 років. Наша громада стала першою в Україні, де офіційно задекларували такі наміри. Просвітницька діяльність та залучення громади до цього процесу – один з інструментів впливу на стан довкілля.


Близько 40 глядачів вчора зібралися для того, щоб разом переглянути кінострічки та обговорити їх. Серед гостей заходу лідери учнівського самоврядування комунального закладу “Зарванецька гімназія” – учні 7, 8 та 9 класів.

Ми дуже хочемо дізнатися щось нове та поширювати цю інформацію далі, аби всі звернули увагу на важливість збереження довкілля. Учні нашої гімназії переймаються цим питанням і навіть почали сортувати сміття. Сподіваюся, ми більше про це почуємо і зможемо впровадити нові підходи на базі нашого навчального закладу, – розповіла педагогиня-організаторка закладу Лілія Стінянська.

Ангеліна Кучерук та Вікторія Бондар розповідають, що попри свій юний вік досить активно долучаються до різних еко-заходів, серед яких не лише сортування побутових відходів, а й толоки на свіжому повітрі у громадських місцях.

Збираємо пляшки, бо дуже хочемо підтримати природу і зробити так, щоб наша планета була чистою, розвивалася і ставала кращою, – говорять дівчата.

Серед запропонованих до перегляду фільмів – один українського виробництва: “І кожна річка”. Ця стрічка присвячена екології водойм України і охоплює всі її регіони, показуючи різноманітні проблеми. Зокрема – опріснення морської води в штучному озері Сасик.
Своїми враженнями від переглянутого фільму про моду поділилася вінничанка Дар’я. Дівчина розповідає, що ніколи навіть не задумувалася, наскільки багато людських ресурсів та викопних джерел потребує виробництво одягу.

Це дуже цікаво насправді. Адже коли ти йдеш в магазин і бачиш красиву річ, тобі не приходить в голову, скільки таких потім опиняється на смітнику. Адже люди буквально не встигають зношувати свої речі, бо постійно з’являються нові віяння і тенденції. Я, наприклад, намагаюся передавати непотрібні мені речі своїм знайомим чи тим, хто цього потребує. Таким чином очищую ще й власний простір вдома, – міркує дівчина.

Володимир ПРИСЯЖНЮК, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top