skip to Main Content

Вінничан запрошують до школи гідів та амбасадорів

Офіс туризму Вінниці запрошує усіх охочих стати слухачами сертифікованого курсу з гідівської справи – програма очікується цікавою і дуже насиченою. Вона передбачає опановування не лише теорії, але й практичні заняття від кваліфікованих лекторів, викладачів провідних вишів України та досвідчених екскурсоводів міста, інформує сайт Вінницкої міськради.

Розширення екскурсійного ринку

Заняття стартують з 1 березня і будуть проходити щоп’ятниці та щосуботи на базі Туристичного хабу «Visit Vinnytsia». А випускниками слухачі стануть уже наприкінці травня.

Стратегічний проєкт «Школи гідів та амбасадорів Вінниці» є логічним продовженням попередніх освітніх заходів, що проводилися у місті з 2019 року, зокрема, «Школи вінницького гіда». Результати туристичного сезону-2023 з рекордними 2,5 млн. грн туристичного збору свідчать про те, що попит на внутрішній туризм не тільки відновлюється, але й зростає, відповідно, є велика потреба розширення екскурсійного ринку Вінниці.

За даними Державної агенції розвитку туризму з посиланням на власне опитування з початку війни понад 45% опитаних українців подорожували країною з туристичною метою. Причому понад половина опитаних надали перевагу саме міському туризму та пішим прогулянкам. І ми бачимо також, що з моменту початку великої війни в нашому суспільстві в рази зросла цікавість до локальної історії, традицій, культурної спадщини й архітектурних пам’яток, – розповідає директорка Офісу туризму Вінниці Тетяна Маєвська.

Опосередковано курс «Школа гідів та амбасадорів» також покликаний закласти підґрунтя для виховання локальної ідентичності через популяризацію досягнень українського народу в різні епохи на прикладі нашого міста. А бонусом для найкращих екскурсоводів – випускників проєкту стане співпраця з Офісом туризму Вінниці на сталих умовах».

Цьогорічний проєкт буде реалізовуватися у співпраці з Музеєм Вінниці, ВДПУ ім. М. Коцюбинського, ВТЕІ КНТЕУ, Київським національним університетом технологій та дизайну, Інститутом розвитку міст, Агенцією просторового розвитку, ДонНУ ім. Василя Стуса та іншими закладами. В навчанні можуть брати участь як практики, так і початківці, віком від 18 років.

Навчальна програма має багатовекторне наповнення: теоретичні знання з різних галузей і спеціалізованих тематик, методи і навички розробки та проведення екскурсій, ділові знання і вміння. Включена також практична підготовка з відвідуванням архівів і бібліотек, туристичних локацій, майстерень міських екскурсій і переймання досвіду практикуючих гідів. Розроблено три навчальних модулі: «Амбасадор Вінниці», «Гід. Базовий курс», «Гід. Повний курс».

Три різних курси

«Амбасадор Вінниці» – безоплатна програма, що міститиме в собі курс лекцій з історії, культури та архітектури Вінниці. Група буде формуватися у складі 10 осіб (в т. ч. 5 місць для соціально вразливих категорій вінничан та ВПО), яких організатори відбиратимуть за мотиваційними листами. Заповнити і надіслати мотиваційний лист можна тут: https://forms.gle/aFJ9CcyL8UdCsvZj7

Інші два модулі передбачають оплату за навчання. «Гід. Базовий курс» (не містить блоку практичної підготовки) вартуватиме 2900 грн. Зареєструватись можна за посиланням: https://forms.gle/1nAnLyTTJjPVqqS19

А «Гід. Повний курс» коштуватиме 4900 грн. Це найбільш інтенсивний, різноманітний і водночас найбільш повний фаховий курс, що відповідає вимогам ДСТУ EN 15565:2016 (міжнародний стандарт навчання гідів на 600 годин). Навчання дозволить набути цікаву і затребувану нині професію, а саме: опанувати майстерність гіда (екскурсовода), отримати досвід створення власних авторських екскурсій для різних цільових груп. Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/Dcm5oYh5tpqezygw6

Заняття відбуватимуться щоп’ятниці (17:00-21:00) та щосуботи (12:00-17:00). Стартує проєкт 1 березня. Контакти і довідка: Офіс туризму Вінниці: + 38-096-775-67-95 або vinnytsia.tourism@gmail.com

Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top