Вінницькі голубці внесли до престижного Національного реєстру
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/12/414381189_739471011546989_6424714942923939748_n-edited.jpg)
Приємна новина для всім шанувальників народної культури. Новий елемент від Вінниччини – в Національному реєстрі. Це всім відомі і улюблені голубці.
Ця страва побутує ледь не по всій Україні. Але спосіб приготування може відрізнятися в різних куточках. Виявилось, що звідусіль посипались пропозиції щодо внесення цієї традиційної страви до Національного переліку. Ініціатором подання стала Одещина. Згодом приєдналися інші області, – інформують у Вінницькому обласному центрі народної творчості.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/12/414734055_739436108217146_708498563510484375_n-1024x575.jpg)
Флешмоб «Готуємо голубці разом»
Довелось шукати компроміс. У зв’язку з цим Вінницький обласний центр народної творчості запропонував провести флешмоб «Готуємо голубці разом». Цей заклик спонукав до розкриття всіляких секретів – маминих, бабусиних… Скажімо, одні використовують звичайні пелюстки капусти, інші – виноградне листя, гичку з буряка. Начинка теж може бути різна: пшоно, рис, гречка і навіть картопля. Після перегляду флешмобу всім захотілося доєднатися до популяризації голубців.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/12/414739122_739436111550479_6849278206892697671_n-1024x591.jpg)
Зібравши всі документи, вирішили подати напрацювання на розгляд експертної ради. І от – Наказом №719 від 20 грудня 2023 року занесли елемент «Приготування української традиційної страви «Голубці» до Національного переліку, куди увійшла Вінниччина, – пояснюють у Вінницькому обласному центрі народної творчості.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/12/414739377_739436261550464_5478026158910423281_n-1024x586.jpg)
Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”
0 Коментарі