skip to Main Content

Вінниця прощається із полеглим Захисником Леонідом Ковалем із позивним «Вакула»

Леонід Коваль був серед тих, хто із першого дня повномасштабного вторгнення росії без роздумів прийшов на призовний пункт. У званні молодшого сержанта став у лави 120-й бригаді територіальної оборони Збройних Сил України. Із позивним «Вакула» боронив Батьківщину у гарячих точках Донецької області, таких як Покровськ, Курахове. Виконував військові завдання на Запоріжжі та Київщині. Загинув воїн 27 травня поблизу села Макарівка Волноваського району. Йому навічно залишилося 53 роки, інформує сайт Вінницької міськради.

Народився Леонід Коваль 27 грудня 1970 року у селі Борівка Могилів-Подільського району, після чого невдовзі його родина переїхала до Вінниці. Тут навчався у 33-й загальноосвітній школі, а потім у СПТУ-2, де здобув кваліфікацію «Верстатник широкого профілю IV розряду». Відслужив строкову службу в армії. Свого часу працював на Вінницькому заводі тракторних агрегатів, Авторемонтному підприємстві управління охорони здоров’я, Науково-виробничому об’єднанні «Форт». До масштабної війни свій високий професійний рівень показав також на різних виробництвах та СТО, де його цінували як фахового токаря.

Не дивно, що на війні до нашого Леоніда пристав позивний «Вакула». Він був Ковалем не лише за прізвищем, а й фахом. У нього все горіло в руках. А серце палало ненавистю до ворогів України. Мріяв побачити нашу Перемогу, – розповідають рідні полеглого Героя. – Любов до Батьківщини для Леоніда були не просто гучні слова… Любов же до техніки прищепив йому батько, який працював водієм швидкої у медицині катастроф, а пізніше – у Вінницькій обласній лікарні. Та незважаючи на брутальну професію, Леонід був дуже доброю людиною, після смерті тата став надійною опорою для матері, наставником для молодшого брата. Крім того, опікувався тваринами, мав і свого пухнастого улюбленця – чорного котика. Брошку-талісман із його зображенням навіть узяв із собою на війну. На жаль, оберіг не впорався зі своїм завданням…

Церемонія прощання із Леонідом Ковалем розпочнеться сьогодні за адресою: вул. Болгарська, 11. Поминальну панахиду за полеглим воїном відслужать о 12:00 у стінах Спасо-Преображенського кафедрального собору. Чин Поховання Захисника відбудеться о 13:00 на Алеї Слави Сабарівського кладовища.
Глибокі співчуття рідним та близьким. Вічна пам’ять та слава Герою!

Володимир ПРИСЯЖНЮК, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top