skip to Main Content

Вони врятували Україну: відзначаємо День добровольця

14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців. А саме – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну. Добровольчий рух – один з феноменів українського суспільства.
У важкі моменти добровольці підтримали та посилили українську армію.

 Чому 14 березня?

14 березня 2014-го на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили 500 бійців Самооборони Майдану. Вони сформували перший добровольчий батальйон для захисту України від російської гібридної агресії на Сході.

Навесні того ж року виникла низка добровольчих формувань – як поза державними структурами, так і при облдержадміністраціях, Нацгвардії, поліції.
У боях 2014–2015 років російсько-української війни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Більшість із них згодом трансформувалися у військові частини силових структур.

Наступний сплеск масового добровольчого руху відбувся наприкінці 2021 – на початку 2022 років. На тлі загрози повномасштабної війни в країні формувалися підрозділи територіальної оборони.

Багато добровольців загинуло

Один із них – вінничанин Дмитро Яременко. Він став на захист Батьківщини у серпні минулого року. Юнак пішов на війну добровільно, щойно перейшовши на другий курс факультету філології й журналістики Вінницького державного педагогічного університету. Воював із ворогом у складі 12-ї бригади оперативного призначення НГУ «Азов» (в/ч 3057). Свій останній бій прийняв 13 листопада поблизу села Діброва Луганської області. Життя воїна обірвалося у 18 років.

Дмитро Яременко народився у Маріуполі 2 лютого 2005 року. Тут зростав і навчався, проте з початком повномасштабного вторгнення родина була змушена залишити власну домівку. Прихисток знайшли у Вінниці, де хлопець вступив до педагогічного університету.

Детальніше про Дмитра читайте тут.  

Володимир ПРИСЯЖНЮК, «СічНьюз»

Поділитися
5 1 голос
Рейтинг статті
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Спартак
4 місяців тому

Слава ГЕРОЮ!Спочивай з миром.

Back To Top