Юнаків запрошують веслувати на «драконах»
На Вишенському озері, біля рятувальної бази, влітку тривають тренування дітей із веслувального спорту. Зокрема, усіх охочих безкоштовно навчають тренери другої міської споршколи.
24-річна Зоряна Михальська два роки працює тренером з веслування на байдарках і каное, а також та веслування на човнах «дракон» у Вінницькій спортшколі № 2.
-Зоряно Ярославівно, Ви не так давно самі виступали на змаганнях в якості спортсмена. Які маєте досягнення?
-Із десяти років я займалася веслуванням на байдарках. Є майстром спорту, багаторазовою чемпіонкою і призеркою чемпіонатів України, учасницею чемпіонату Європи.
-Хто зараз має високі результати серед Ваших учнів?
-У мене поки що малий тренерський стаж. Переважно навчаю початківців. Найкращий результат мої вихованці показали нещодавно. У Житомирі, на чемпіонаті України з веслування на човнах «дракон» серед юнаків і юніорів команда (12 дітей в одному човні) здобула дві бронзові медалі на різних дистанціях. Це був дебют моїх спортсменів у цьому виді спорту.
-Кого запрошуєте на тренування влітку?
-Літо – сезон набору дітей. Приймаємо новачків віком від 10 до 15 років. Також планую створити команду веслувальників на човні «дракон» віком 15-18 років. У МДЮСШ № 2 я єдина навчаю цьому різновиду веслування. Можете звертатися за телефоном: 063-961-54-39,
-В чому складність занять веслуванням на «драконах»?
-Складність ненабагато більша, ніж тренувати спортсменів на байдарці-четвірці. Але вона є. Бо кожен спортсмен має зрозуміти, що це командна робота. І дисципліна – це задача № 1 на човнах «дракон».
Довідка
Човен-дракон або драгонбот — велике багатомісне каное, з головою та хвостом дракона. Попереду сидить барабанщик, який б’є у великий барабан, задаючи ритм веслярам. На кормі перебуває керманич.
Історія цього виду спорту почалася більш як 2000 років тому в Китаї. За цей період в Азії «дракони» набули такої популярності, що нині, за даними Азійської та міжнародної федерацій, у цьому регіоні світу налічується близько 150 мільйонів людей, що займаються і виступають у турнірах. На щорічних спортивних фестивалях за перемогу борються одночасно понад 200 команд, що представляють свої країни, клуби й організації.
Масовий розвиток «драконів» в Азії, доступність цього різновиду веслування, коли для початку занять не потрібно жодних спеціальних навичок, а вікових обмежень немає, сприяли тому, що на цей вид спорту звернули увагу в розвинених спортивних країнах на всіх континентах.
Як і класичне каное, дракон має глибоке історичне коріння й багаті традиції, вироблені століттями та часто пов’язані з релігійними обрядами. Деякі дослідники, наприклад Джордж Вустер, вважають, що вперше човни «дракон» для змагань стали використовувати в Південному Китаї ще 2500 років тому.
Михайло Шафір, «Січ Ньюс»