Заборонений у США чай “Кратом” в Україні можна придбати легально
Останнім часом в українському інфопросторі все частіше розгортаються дискусії про чай кратом та його вплив на людський організм. Люди, які пили цей чай, стверджують, що він допомагав їм розслабитися, зняти біль, вийти з депресії. Однак, є й ті, хто вважає, що кратом небезпечний і може викликати залежність.
Що це за чай
Що ж таке чай кратом? Його готують з листя рослини кратом, яка росте в Південно-Східній Азії. Листя містять цілий коктейль психоактивних алкалоїдів, які мають різні ефекти на організм людини.
Деякі люди стверджують, що цей чай допомагає їм розслабитися і зняти стрес. Інші кажуть, що він допомагає їм зосередитися і покращити пам’ять. Ще інші стверджують, що кратом допомагає їм зняти біль і покращити сон.
Чай кратом не заборонений. Його компонентів у Переліку наркотичних засобів немає. Питання щодо їх включення не стоїть, – прокоментувала начальниця відділу комунікації поліції Вінницької області Заріна Маєвська.
Може викликати залежність
Однак, є й ті, хто вважає, що чай небезпечний і може викликати залежність. Дослідження показали, що тривале вживання кратома може призвести до таких проблем, як:
- Втрата ваги
- Млявість
- Запор
- Потемніння шкіри
- Проблеми з печінкою
- Залежність
У США та росії кратом заборонений. Однак, в Україні він дозволений. І його вживання не регулюється законодавством.
Яка ж правда про кратом? Чи є він чудо-ліками, які можуть допомогти з багатьма проблемами зі здоров’ям? Чи це небезпечна пастка, яка може призвести до серйозних проблем?
Наразі на це питання немає однозначної відповіді. Необхідно більше досліджень, щоб зрозуміти, чи є чай безпечним і ефективним засобом для лікування різних захворювань.
Необхідна обережність
Однак, якщо ви думаєте про те, щоб почати пити кратом, варто бути обережним. Почніть з невеликих доз і спостерігайте за своїм організмом. Якщо ви відчуєте будь-які негативні побічні ефекти, припиніть його вживання.
Ось кілька порад, які допоможуть вам безпечно вживати чай:
- Починайте з невеликих доз і поступово збільшуйте їх, поки не досягнете бажаного ефекту.
- Не приймайте кратом щодня.
- Робіть перерви в прийомі, щоб уникнути залежності.
Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”