skip to Main Content

Залишився тиждень, аби обміняти гривні старих зразків на нові

Залишився тиждень, аби обміняти дрібні монети та банкноти гривні старих зразків до 2003 року, що вилучаються з готівкового обігу. Йдеться про розмінні монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок та банкноти номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень зразків до 2003 року всіх років випуску. Про це інформує офіційна сторінка Національного банку України,

Здійснити їх обмін можна до 30 вересня 2023 року включно. Після цього вони вже не обмінюватимуться.

Куди звертатися?

  • До Національного банку України:
  • До уповноважених банків: АТ «Ощадбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Райффайзен Банк», АТ «ПУМБ». Актуальну інформацію, в яких відділеннях та філіях можна здійснити обмін, потрібно дізнаватися на офіційних сайтах цих банків.

Обміняти такі розмінні монети та банкноти на інші монети і банкноти всіх номіналів, що перебувають в обігу, в сумах, кратних 10 копійкам (для розмінних монет), громадяни зможуть без стягнення плати за проведення такого обміну.

Нагадаємо, що з 1 жовтня 2019 року монети 1, 2 та 5 копійок перестали бути платіжним засобом та вилучаються з готівкового обігу. Також з 1 жовтня 2020 року з обігу вилучаються монети номіналом 25 копійок та завершується процес вилучення банкнот номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень зразків до 2003 року всіх років випуску.

“Скільки можна обкрадати громадян”

Пересічні українці переважно обурюються рішенням Нацбанку щодо вилучення купюр з оббігу. Ось типовий коментар (від Олени Казанцевої):

Чому в Америці можна платити будь-якими банкнотами, а Україна в особі НБУ постійно щось вигадує? Скільки можна обкрадати громадян? На руках у людей повно таких банкнот і копійок, багато зараз наших громадян в інших країнах. Ви особисто в них зараз крадете гроші, просто прийняли рішення. О, тепер це не гроші. Який сором, коли це закінчиться?! Чи зможу я побачити правову державу. Ви підіть в Європі розкажіть такі новини, спеціалісти.

А що Ви, шановні читачі “СічНьюз”, думаєте про рішення Нацбанку, пишіть у коментарях до цього матеріалу.

Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top