skip to Main Content

Запрошують на безкоштовні навчання із базових реанімаційних заходів

До Всесвітнього дня перезапуску серця ВГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги» ініціює масштабний проєкт – сертифіковані навчання із базових реанімаційних заходів для понад 120 представників ветеранських організацій у 8 регіонах України.

Його адресовано людям, які щодня надають допомогу захисникам і захисницям, їхнім рідним, сім’ям загиблих воїнів та родинам безвісти зниклих. Мета – навчити їх правильно і швидко діяти у ситуаціях, коли людина знаходиться у загрозливому для життя стані.

З 10 по 18 жовтня Всеукраїнська рада реанімації безоплатно проведе курси BLS (базові реанімаційні заходи у дорослих) у Львові, Харкові, Рівному, Вінниці, Хмельницькому, Запоріжжі, Полтаві, Києві та Київській області.

У «Ветеранському просторі» Вінниці курс відбудеться 14 жовтня (з 10:00 до 18:00). Це буде вісім годин практики у супроводі досвідчених інструкторів, які є професійними медиками. По завершенні курсів усі учасники отримають сертифікати міжнародного зразка, внесені до реєстру Європейської ради реанімації (ERC).

В результаті навчань учасники вмітимуть:

  • оцінювати критичний стан людини і визначати небезпеку для життя;
  • проводити компресію грудної клітки і безпечну вентиляцію легень з використанням мішка Амбу (актуально у період поширення інфекційних хвороб);
  • користуватись автоматичним зовнішнім дефібрилятором;
  • надавати допомогу при утопленні і потраплянні стороннього тіла в дихальні шляхи;
  • застосовувати прийом Геймліха.

Чому навчання важливі саме зараз?

Тому що війна вимагає не лише вмінь накладати турнікет і евакуювати з поля бою. Війна щодня забирає здоров’я українців. В тому числі далеко від фронту, в тилу. 64% смертей в Україні стаються саме через серцево-судинні захворювання (дані Центру громадського здоров’я), а в умовах війни інфаркти та інсульти в Україні помолодшали на 10-15 років.

  • Раптова зупинка кровообігу у військовослужбовця на польових навчаннях.
  • Серцевий напад в родині загиблого воїна під час траурної процесії.
  • Загострення ішемічної хвороби серця на тлі посттравматичного синдрому.

Це лише окремі історії, які озвучують ветеранські організації. Їхня цільова аудиторія – це люди, емоційно і фізично травмовані війною. Спілкуючись з ними, колективи мають бути готовими зреагувати на раптову непритомність людини і погіршення її фізичного стану. Вони повинні у разі потреби надати домедичну допомогу ще до приїзду бригади «екстренки».

Володимир ПРИСЯЖНЮК, «СічНьюз»

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top