skip to Main Content

Засуджений за виправдовування агресії може сісти пожиттєво за держзраду

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно жителя Хмільницького району Вінниччини за обвинуваченням у державній зраді. Стороною обвинувачення встановлено, що чоловік, будучи засудженим за виправдовування збройної агресії рф (ст. 436-2 КК України), вчинив новий особливо тяжкий злочин проти основ національної безпеки. Про це інформує пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Обвинувачений встановив контакт з представником т. зв. Придністровського правозахисного центру Союзу російських громад Придністров’я при «Фонді підтримки і захисту прав співвітчизників, які проживають за кордоном». Він створений у 2012 році указом президента рф з метою підтримки «російських співвітчизників», які проживають за межами рф, у тому числі через надання їм грошової допомоги.

У травні 2023 року обвинувачений ініціативно електронною поштою зв’язався з придністровським «правозахисником» та зобов’язався збирати відомості про українські сили оборони та об’єкти критичної інфраструктури на території Вінницької області та передавати їх іноземній організації. У відповідь отримав запевнення про те, що організація надаватиме йому щомісячну грошову допомогу в розмірі 2285 російських рублів.

Впродовж липня – жовтня чоловік надав «замовнику» інформацію про розташування об’єктів залізниці, енергетики, поліції та охорони здоров’я в своєму регіоні, за що на особисту банківську картку отримав близько 3,3 тис. грн.

На час слідства і судового розгляду обвинувачений перебуває під вартою. За вчинення вказаного злочину передбачено 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацію майна. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top