skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс Вакансії

Спогади українців до тисячного дня повномасштабного вторгнення

1000 днів незламності. Саме так можна охарактеризувати цей період, що змінив кожного українця. З перших днів повномасштабного вторгнення росії ми стали свідками незламного духу нашого народу. Від матерів, які прощаються зі своїми синами, до дітей, що мріють про мирне небо, – кожна історія є свідченням незламності українців.

24 лютого 2022 року українці прокинулися під палаючим і вже не мирним небом. Російський диктатор розпочав повномасштабне вторгнення.  Війна прийшла в кожен куточок країни. Із перших днів проявилась наша незламність. “СічНьюз” неодноразово ставили питання щодо цієї теми нашим гостям, підписникам, друзям, знайомим та рідним. Ось кілька з цих спогадів.

“Не знав, що до рідної школи ніколи не повернеться”

Боєць з Польщі Павел Квятонь:

Ми воювали з росіянами тисячі років. Нині я захоплююся українською боротьбою за незалежність. Не міг дивитися на себе в дзеркало, знаючи, що тут відбувається, – розповідає військовий.

Дмитро Єлісеєнко – агроном з Миколаївщини.

Все моє село – всі будинки, кожен двір зруйновані. Волонтерити я почав з перших днів війни, будучи в селі, – розповідав чоловік.

Підліток з Покровська Артем Ісаєнко.

Пам’ятаю, як 24 лютого прокинувся. Мама сказала, що почалася війна. І я, як справжній маленький хлопчик, запитав, чи не йду в школу, – розповідає Артем.

Тоді ще був карантин, і діти сиділи вдома. Але уроки відмінили на два тижні. Артем ще не знав, що до рідної школи більше не повернеться.

Сестра загиблого Героя Андрія Богомаза розповіла, яким було 24 лютого для її братика.

– У 2020 році Владислав вирішив підписати контракт із Збройними силами України. Пройшовши крізь важкі випробування на фронті, він залишався вірним своїй країні та своїм принципам.

На початку війни Андрій не мав думки втекти. В цьому році ми бачилися. Я постійно питала: “коли закінчиться війна, що буде далі, які плани”. Він казав мені: “Закінчиться війна, тоді буде цивільне життя”. Навіть додавав: “якби не почалася війна, я б все одно пішов до війська”, – тремтливим голосом пригадує сестра.

Ольга Куртмалаєва, дружина полоненого військового, зустріла війну в Бердянську, а її чоловік в Маріуполі. Коханий підписав контракт ще у 2014 році, а в 2022 році без сумніву став на захист країни.

Кожна з цих історій  особлива І складна. Але разом ми – і є незламна Україна!

1000 днів Опору: успіхи та досягнення ЗСУ

З початку повномасштабного впровадження Збройні сили України показали надзвичайну витримку і здатність до адаптації. За 1000 днів було проведено низку успішних операцій. Важливими здобутками стали деокупація Київщини, Харківщини, Херсонщини, що підтверджує високий бойовий дух і злагодженість дій військових.

Важливим досягненням є також обміни полоненими.

У 2024 році до початку Курської операції Україна та росія провели шість обмінів полоненими.

3 січня було звільнено 230 українців, 31 січня – 207, 8 лютого – 100, 31 травня – 75, 26 червня – 90, 29 червня – 10, 17 липня – 95. Всього додому повернулися 807 громадян України, серед яких був лише один «азовець» та 20 цивільних.

За три місяці операції ЗСУ у Курській області пройшли чотири обміни полоненими, повернули 362 особи. Серед них 72 військові «Азову», про звільнення яких домовлятися особливо складно. А також семеро цивільних, яких також складно повертати через відсутність чіткого механізму.

Українці продовжують відстоювати і боротися за полонених, щоб кожен син, батько, чоловік був вдома.

В дощ та сніг виходять на акції нагадати суспільству про тих, хто досі не з нами.

Війна триває

Попри єдність та боротьбу,  ворог ще не переможений. Щодня та щоночі лунають повітряні тривоги, лякають вибухи та літають ракети. Кожного дня росія вбиває наших людей – як військових так і цивільних. Розбиває інфраструктуру та змушує жити в постійному страху за життя своє та наших близьких. Тому віійськовим потрібна наша допомога. Недарма волонтер з Вінниці Денис Барабаш наголошував, що динаміка збору коштів для ЗСУ суттєво змінилася.

Зараз стало набагато важче збирати кошти. Якщо не говорити про медійних людей, там все по-іншому. На початку війни збори закривалися набагато легше та швидше. Навіть звичайних репостів робили більше, – розповідав Денис.

Підсумки 1000 днів від Зеленського

Президент України оприлюднив ролик, присвячений запеклій боротьбі проти ворога.

У відео згадані основні моменти війни, серед яких спротив українського народу, звільнення міст, острову Зміїний, повернення полонених, візити лідерів держав та міжнародних організацій, перемоги у спорті.

Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”

Читайте також

Вінничани дебютують у всеукраїнських змаганнях із нового виду спорту

Розповідаємо про українських «зірок», які підтримують агресора і поширюють фейки

Поділитися
5 2 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top