Як позбутися залежності від гаджетів – психологиня «СічНьюз»
Сьогодні, шостого лютого, відзначається Всесвітній день без мобільного телефону. Із цього приводу вінницька психологиня Наталія Москаленко, поділилася із “СічНьюз” секретами щодо припинення залежності від гаджетів.
Корисна інформація
– Пані Наталіє, як виявити залежність?
– Залежність саму по собі виявити нескладно. Це та річ, яка спочатку приносила вам багато задоволення, а з плином часу починає набридати, – інформує Наталія Москаленко. – Проте ви сподіваєтеся, що знайдете цю частинку щастя, і витрачаєте багато часу на пошуки тої самої «дози», грубо кажучи.
– Чим відрізняється залежність від звички?
– Залежність характеризується агресивним поводженням. Допоки ви не отримаєте ту річ, яка є для вас збудником залежності, стаєте нетерпимим до навколишнього середовища.
– Тобто якщо я періодично палю, але не мучаюся, допоки я не отримаю цигарку, це вважається як звичка?
– Абсолютно правильно. Ви закарбували в своїй пам’яті, що можете попалити заради забави, а не для отримання задоволення. Водночас звички теж вважаються шкідливими, якщо вони становлять небезпеку для вашого організму або навколишнього середовища.
Поради
– Як позбутися залежності від мобільного телефону та інших гаджетів?
– Спершу треба визначити, що є збудником самої залежності. На це варто виділити час, якщо ви дійсно плануєте змінити щось у собі.
За словами Наталії Москаленко, це можуть бути як і соцмережі, так і сам факт проводження часу в телефоні.
– Зверніть увагу на те, скільки часу ви витрачаєте на сидіння у гаджетах без користі. Бувають такі випадки, коли людина думає, що вона залежна, при тому проводячи час в телефоні тільки в робочих/освітніх/наукових цілях, – розповідає Наталія. – Це є виправданням, адже людина дійсно не витрачає час на деградацію.
– Якщо причина була виявлена, що робити далі?
Перш за все, для обмеження використання телефону варто видалити некорисні застосунки. С першого разу вам здаватиметься, що вам ця програма потрібна через якусь-там причину. Проте подумайте: чи здаватиметься вам що ваше виправдання є розумним, після того, як ви подивитесь на застосунок з іншого боку?
– Які ще існують методи?
– Вимкнення сповіщень, встановлення спеціальних програм, використання нічного режиму. Слідування цьому не є чимось складним, а внесок у ваше майбутнє вони роблять величезний.
Вікторія КАМІНСЬКА, “СічНьюз”