skip to Main Content

Білий борщ і ворошилівські рубчики: експерти складають гастрономічний каталог Поділля

Команда Подільського шляху святого Якова (Camino Podolico) спільно з фахівцями провела експедицію з дослідження нематеріальної (зокрема, гастрономічної) спадщини культурного маршруту, а також провела воркшопи у 10 громадах Вінницької і Хмельницької областей. Про це повідомляє сайт Вінницької міськради.

«Шлях має тривати»

В рамках проєкту «Шлях має тривати», який отримав грантове фінансування Днів Європейської спадщини, за підтримки Ради Європи і Європейської Комісії проходять заходи з відновлення культурно-пізнавального та паломницького маршруту з Вінниці до Кам’янця-Подільського, його дослідження і популяризації завдяки гастрономічній складовій.

Експедиція охопила по п’ять громад Вінницької і Хмельницької областей: Гнівань, Браїлів, Жмеринку, Северинівку, Бар, Віньківці, Зіньків, Маліївці, Дунаївці і Кам’янець-Подільський. У кожній з них відбулася зустріч з місцевими координаторами, дослідження гастроспадщини, майстер-класи з приготування подільських страв від носіїв автентичної локальної кухні, а також фото- і відеофіксація для промоційних матеріалів. Наразі розпочалася розробка гастрономічного каталогу Camino Podolico, який випустять і презентують в різних містах України вже наступного місяця.

250 км Поділлям

Camino Podolico пролягає довжиною понад 250 кілометрів багатими на спадщину населеними пунктами Поділля. Особливе місце в цьому займає гастрономія. У гастрокаталог Camino Podolico увійде щонайменше 25 традиційних рецептів українською та англійською мовами. Серед них – білий борщ, який готують у Маліївцях, ворошилівські рубчики з шлунку молодого теляти у Гніванській громаді, голубці на свинячому ребрі часів Королеви Бони у Барській громаді, рагу з кислими огірками у Браїлові та багато інших цікавих страв локальної кухні.

10 воркшопів

Крім цього, партнери з «Центру стратегічного розвитку територій» провели 10 практичних воркшопів для започаткування Днів європейської спадщини у громадах. Учасникам пропонували розробити ідеї майстер-класів, екскурсій, презентацій чи будь-яких інших подій, через які вони могли би презентувати живу спадщину своїх сіл та містечок.

Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top