skip to Main Content

Експерт пояснила, як військовим вивезти автівку із Європи

Як відомо, в Україні із першого липня повернуті раніше скасовані мита, акцизи і 20% ПДВ на імпортні товари. В тому числі, мова йде про ввезення автомобілів громадянами. Разом з тим, документ звільняє від сплати збору до Пенсійного фонду легкові автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами (одним або декількома).

До 1 липня всього без мит буде ввезено 240 тисяч автомобілів.  Крім того, пільги позбавляли бюджет надходжень 3,5 млрд гривень митних платежів від підприємств і ФОПів. За оцінками Міністерства економіки, тепер надходження збільшаться на 3,5 млрд гривень на місяць.

Водночас учасники бойових дій, які віддали свої життя та здоров’я на захист нашої країни, заслуговують на особливі пільги та підтримку. Однією з таких пільг є нульове розмитнення для УБД. Це означає, що вони зможуть ввозити автомобілі з-за кордону без сплати ввізного мита. На сьогодні у Верховній Раді України знаходиться законопроєкт про пільгове розмитнення авто для військовослужбовців. Зараз відбувається стадія обговорення та узгодження тексту закону, який буде прийматися. Якщо все буде гаразд, то до кінця 2023 року для всіх військових буде безкоштовне розмитнення. Очікується це вже у найближчий час

-Зрозуміло, діючим військовослужбовцям складно отримати право виїзду за кордон. Тому замовлену автівку довозить до кордону хтось інший (але на прізвище військового) або цим займається, приміром, дружина бійця чи  волонтер. На кордоні  військовослужбовець вже приймає її і займається розмитненням, – прокоментувала «Січ ньюз» вінницький автоінструктор Марина Гріщенко.

Водночас, за словами Марини Гріщенко, військові, які довозять до своїх частин автівки, все одно повинні мати чинні права водіїв.      

Фелікс ЖАНІН, «Січ ньюз»

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top