Каштани для ЗСУ: від їх продажу юні вінничани допомагають військовим
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/10/img_4937-scaled.jpg)
Оригінальну акцію для допомоги фронту започаткували на Вінницькій обласній станції юних натуралістів. Діти з обласного центру та сусідніх районів зібрали десятки мішків каштанів. Мають замовників, які купляють їх для виготовлення ліків. А зібрані кошти передають ЗСУ.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/10/img_4938-1024x768.jpg)
«Волонтерська павутина»
Водночас провели і обласний етап Всеукраїнської еколого- патріотичної гри «Паросток». Її влаштували у вигляді квесту. Учасники проходили чотири зупинки патріотичного змісту: «Волонтерська павутина», «Козацьку міць черпаємо у природи», «Патріотична толока у дендрарії» (включала до себе орієнтування на місцевості») і «Пухнастий батальйон».
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/10/img_4941-1024x768.jpg)
Під час квесту ми вирішували важливе питання: «В чому сила українців?». Цікавою виявилася зупинка «Пухнастий батальйон», де діти проявляли собі знання щодо фауни. Йшлося про те, що нині багато беззпілотників названі іменами птахів і тварин: лелеки, стрижа, бобра тощо. Тобто у ЗСУ є певний зв’язок із юннатівським рухом, – сказала культорганізатор станції юннатів Валентина Мельник.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/10/img_4931-1024x768.jpg)
Калина із Бахмуту
У рамках фестивалю «Паросток» обласна станція юннатів доєдналася до всеукраїнської акції «Калина пам’яті». Діти висадили чотири кущі калини на згадку про загиблих бійців. Вони були передані вінничанам із розсадника, який розміщувався у Бахмуті, а нині знаходиться у Дніпропетровській області.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/10/img_4933-1024x768.jpg)
Вони символізують чотирьох загиблих бійців із батальйонів, якими ми опікуємося. А загалом підтримуємо 12 бригад на Донецькому напрямку, – прокоментувала голова громадської організації «Подільська ластівка» і засновниця благодійного центру «Подільська ластівка» на базі обласної станції юннатів Оксана Іванькова.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/10/img_4934-1024x768.jpg)
«Дід» повернеться на фронт
На фестиваль «Паросток» був запрошений військовий із 59-ї бригади, 10-го окремого мотопіхотного батальйону на позивний «Дід». Він проходить наразі курс реабілітації у Вінниці. Але незабаром 49-річний старший гранатометник, який родом із Вінницьких Хуторів, повертається воювати на Донеччину.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/10/img_4955-1024x768.jpg)
Проходжу місячну реабілітацію після поранення. Обов’язково повернуся на фронт. До юннатів завітав уперше. Раніше ми відчували велику допомогу від юннатівського волонтерського центру – не лише моральну. Але й продуктами харчування, будівельними і маскувальними матеріалами, – розповів «Дід».
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/10/img_4960-1024x768.jpg)
Михайло ШАФІР, фото автора, «СічНьюз»