skip to Main Content

Кількість незрячих на Вінниччині зросла за рахунок переселенців 

На базі вінницького підприємства незрячих провели підсумкове засідання правління обласної організації Українського товариства сліпих. Йшлося про досягнення у 2023 році, проблеми і плани.

Очільниця групи УТОС Могилева-Подільського Марія Бойко, серед іншого, повідомила про вирішення транспортного питання. Зокрема, відтепер незрячі у райцентрі можуть безкоштовно користуватися маршрутками.

Згідно із законодавства, люди із порушенням зору мають право безкоштовно користуватися будь-яким місцевим транспортом. Але не у всіх територіальних громадах цього дотримуються. У Вінниці незрячі можуть їздити безоплатно у автобусах, тролейбусах і трамваях. А ось водії маршруток часто-густо все ж вимагають у таких людей платню за проїзд, — сказав директор вінницького підприємства незрячих Костянтин Ільніцький.

Він нагадав, що вінницьке підприємство незрячих плідно співпрацює з міською та обласною організаціями УТОС.

Надаємо приміщення, транспорт, матеріальну та іншу допомогу, — додав Костянтин Ільніцький.

Голова обласної організації УТОС Віктор Зелінський розповів, що його осередок «не пасе задніх» у порівнянні з іншими регіонами.

Ми організовуємо чимало мистецьких, спортивних та соціальних заходів. Активно збільшується кількість членів обласного осередку, в тому числі за рахунок переселенців. Наразі це 1062 людини. До 90-річчя УТОС всі незрячі на Вінниччині отримали матеріальну допомогу (від місцевої влади або нашої організації), — розповів Віктор Зелінський.   

Володимир ПРИСЯЖНЮК, «СічНьюз»

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top