skip to Main Content

Прокуратура прагне відновити доступ вінничан до джерела «Вишенське»

Жителі м. Вінниці обурюються передачею в приватну власність земельної ділянки неподалік Вишенського озера, на якій знаходиться джерело «Вишенське». Власник у будь-який момент може обмежити доступ громадян до місця, яке збирає черги з охочих набрати чистої питної води. Про це інформує пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Тривалий час це питання порушується в медіа, громадяни подавали звернення в правоохоронні органи та органи влади, реєстрували на вебсайті Вінницької міської ради відповідну петицію. Водночас прокуратурою також вивчалося питання законності передачі зазначеної ділянки у приватну власність.

Установлено, що у 2006 році розпорядженням Вінницької районної державної адміністрації ділянку площею 0,95 га, на якій знаходиться джерело, було передано у власність фізичній особі для ведення особистого селянського господарства.

Визначені статтею 61 Земельного кодексу України та статтею 89 Водного кодексу України обмеження господарської діяльності в прибережних захисних смугах водних об’єктів (заборона розорювання земель, садівництва, городництва, застосування пестицидів і добрив) не зупинили ні громадянина, який ініціював надання йому ділянки, ні відповідних посадових осіб, які передали землю для сільськогосподарських цілей.

Експертизою, проведеною Вінницьким відділенням Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, встановлено, що частина ділянки площею 0,25 га знаходиться в прибережній захисній смузі струмка, який бере свій початок з джерела.

До того ж експертом з’ясовано, що частина ділянки на момент її відчуження знаходилась на території міста Вінниці (0,3 га), а тому нею розпорядитись могла лише Вінницька міська рада.

Незважаючи на це, ділянку було надано у приватну власність.

Надалі її власники змінювались, ділянка неодноразово ділилась, потім деякі новоутворені ділянки об’єднувались в одну. Відтак на сьогодні з ділянки площею 0,95 га утворено 15 ділянок, які перебувають у власності 10 громадян та однієї юридичної особи.

Протягом років Вінницька міська рада не вживала самостійно заходів щодо захисту інтересів вінничан та повернення землі у комунальну власність. Тому з метою захисту інтересів громади до суду звернулася прокуратура.

Вінницькою окружною прокуратурою 07.12.2023 подано два позови до Вінницького міського суду та Господарського суду Вінницької області до громадян та юридичної особи з вимогами повернути ділянки Вінницькій міській територіальній громаді та скасувати у Державному земельному кадастрі та Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державну реєстрацію ділянок та прав на них.

На сьогодні Господарським судом Вінницької області відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 11 січня 2024 року.

Відеокоментар керівника прокуратури:

Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”

Поділитися
5 1 голос
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top