Коломойському висунули третю підозру, пов’язану із заволодінням шести мільярдів
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/09/1200_0_1693849556-8051.webp)
Розслідування щодо Ігоря Коломойського, відомого українського олігарха, продовжує розгортатися зі страшенною активністю. СБУ, БЕБ та Офіс генерального прокурора винесли проти нього третю підозру, яка стосується незаконного заволодіння сумою у 5,8 мільярда гривень. На той момент це було понад 700 мільйонів доларів США.
Пресслужба СБУ розкриває приголомшливий сценарій, який містить фіктивні операції, обман та систематичні переведення віртуальних коштів у реальну валюту.
За версією слідства, Коломойський створив організовану групу, у яку увійшли співробітники банку, де він був акціонером. Ця група дозволила йому впроваджувати систематичні фіктивні “внески готівкою у касу банку”. Хоча насправді цей банк не отримував жодних фінансових вкладень.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/09/130983408-e23a2084-faa2-4723-a778-cf188c7977a0-big-1024x666.webp)
Наприкінці цього процесу фіктивні “внески” були перераховані на особистий рахунок Коломойського та перетворилися на реальні безготівкові кошти. Щоб легалізувати ці віртуальні активи, Коломойський використовував їх у своїй підприємницькій діяльності, видавав їх як позики, використовував для сплати кредитів, переводив за кордон, конвертував у готівку та знімав з банківських відділень.
Ця нова підозра проти Коломойського обсновується на статтях 27, 28, 200, 191 та 209 Кримінального кодексу України. І є третім звинуваченням, яке спрямоване проти нього. Зокрема, стаття 209 передбачає покарання від восьми до 12 років позбавлення волі разом із конфіскацією майна. А також стаття 190 стосується обману та разом з тим передбачає до 12 років позбавлення волі разом із конфіскацією майна.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/09/yzobrazhenye_viber_2023-09-18_14-21-15-712-edited.jpg)
Цей розвиток справи лише поглиблює ускладнення для Ігоря Коломойського, який вже знаходиться під запобіжним заходом. Його долю вирішує судова система України. І ця справа стала однією з головних подій у боротьбі проти корупції та впливових бізнес-кіл в країні. Від подальших розслідувань і судових вироків залежить, чи дійде до справедливості.
Яна ТИХОЛАЗ,«СічНьюз»