Купуємо генератори та свічки: чи готові вінничани до блекауту
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/09/yzobrazhenye_viber_2023-09-20_12-12-05-816.jpg)
Британська розвідка вважає, що росія може готуватися знову завдавати взимку ударів по об’єктах інфраструктури України. У період між жовтнем 2022 та березнем 2023 року спостерігалася активність рф у виконанні ударів по енергетичній інфраструктурі України. І це сталося переважно за допомогою крилатих ракет повітряного базування, зокрема моделі Х-101. Вони запускалися з глибини російської території за допомогою стратегічної бомбардувальної авіації.
На жаль, ця ситуація нагадує нам про нестабільність та небезпеку, які впливають на життя звичайних людей. І тут важливо запитати себе: як готові ми до можливих відключень світла та як ми готуємося до них?
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/09/yzobrazhenye_viber_2023-09-20_12-11-53-811-1024x767.jpg)
Реакція мешканців Вінниці свідчить про їхню свідомість та готовність реагувати на небезпеку.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/09/yzobrazhenye_viber_2023-09-20_12-11-21-611-edited-rotated.jpg)
Я купив настільні ігри, щоб грати з друзями, дрова, свічки та павербанк. Сподіваюся, що ця зима буде легшою, ніж в минулому році, – розповідає Владислав.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/09/yzobrazhenye_viber_2023-09-20_12-11-22-367-edited.jpg)
Виключень світла не боюся. Адже ми ніяк не можемо вплинути на ситуацію. Але можемо полегшити собі умови проживання. Тому я вирішив купити генератор, – розповідає В’ячеслав.
Також ми провели опитування у соцмережах. Їхні результати приємно вражають. 66,6% опитаних вінничан вже готові до можливих відключень, що свідчить про високий рівень свідомості та готовності місцевого населення. 31,2% налаштовуються до цієї можливості, що є позитивним сигналом. Тільки 3,2% відповідають, що не готові взагалі. Але надіємось, що ця цифра зменшиться в майбутньому завдяки свідомому ставленню до готовності до надзвичайних обставин.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/09/image001-1-1024x431.png)
Ці результати та підготовка місцевих громад свідчать про важливість обізнаності та готовності до надзвичайних ситуацій, незалежно від їхньої природи. Важливо враховувати вивчені уроки і відповідати на них належними діями. Роблячи це, ми можемо підвищити рівень нашої безпеки та стійкості у непевних часах.
Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”
Дякуємо нашим ППО!