skip to Main Content

Шахраї і ворожа пропаганда дезінформують щодо вимкнення електроенергії

В умовах складної ситуації в енергосистемі країни та застосування графіків погодинних знеструмлень Кіберполіція та Міністерство енергетики України радять не довіряти стороннім ресурсам і не переходити за посиланнями з незнайомих джерел, адже шахраї або ворожа пропаганда можуть використати проблеми з енергопостачанням на свою користь.

Так, департамент кіберполіції Національної поліції України зазначає, що зловмисники, зокрема, можуть створювати фейкові онлайн-ресурси для поширення дезінформації в інтересах країни-агресора, виманювання конфіденційних даних та привласнення заощаджень громадян.

Наприклад, торік Кіберполіція викрила групу зловмисників, які під час блекаутів створювати фейкові телеграм-боти енергетичної компанії. За їхньою допомогою вони викрадали облікові записи користувачів телеграму і використовували їх у шахрайських схемах. Тому правоохоронці наголошують на необхідності отримувати інформацію про вимкнення світла з офіційних джерел.

Ознайомитися з графіком планових відключень у відповідному регіоні та списками постачальників за областями України можна на сайті Міністерства енергетики України за посиланням mev.gov.ua/storinka/ye-svitlo, а також на сайтах операторів розподільчих мереж.

Контакти постачальників електроенергії за областями доступні на офіційному сайті Міністерства енергетики України за посиланням: mev.gov.ua/storinka/kontakty-postachalnykiv.

Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top