skip to Main Content

Шлюби на Вінниччині під час війни реєструють за прискореною процедурою

Згідно із законодавством, шлюб реєструється після подачі заяви у місячний термін. Але за наявності поважних причин керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану має право дозволити значно скоротити цей термін. Навіть оформити шлюб у день подачі заяви!

Під час війни за такою процедурою працюють у всій Україні, не лише на Вінниччині. В першу чергу реєструємо шлюб військовослужбовця, це можна за потреби зробити навіть у день подання заяви. Але наразі практично у всіх мешканців України (через військовий стан) існує загроза життю і здоров’ю. Тому кожна пара може розраховувати на прискорення процедури, – прокоментувала «СічНьюз» начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Вінницькій області Управління державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління  Міністерства юстиції Альона Єфіменко.

Сімейний кодекс України

Стаття 32.Час реєстрації шлюбу. 

  1. Шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу.
    За наявності поважних причин керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу цього строку.
  2. У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.
    { Частина друга статті 32 із змінами, внесеними згідно із Законом N 524-V від 22.12.2006 }
  3. Якщо є відомості про наявність перешкод до реєстрації шлюбу, керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану може відкласти реєстрацію шлюбу, але не більш як на три місяці. Рішення про таке відкладення може бути оскаржене до суду.

Михайло ШАФІР, «СічНьюз»

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top