Тренерка із шахів і шашок виграла конкурс читців шрифтом Брайля
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/11/img_5597-scaled.jpg)
Із нагоди Міжнародного дня незрячих у Вінниці провели конкурс серед читців випуклим шрифтом Брайля. Він пройшов 13 листопада на базі підприємства Українського товариства сліпих (УТОС). Його керівництво встановило призерам невеликі грошові призи, а решті учасників — заохочувальні.
Незрячим потрібно вміти читати літературу шрифтом Брайля. Щоб заохочувати це, ми й влаштовуємо такі змагання. До речі, у бібліотеці нашого підприємства є сотні книжок шрифтом Брайля, — прокоментував директор вінницького підприємства незрячих Костянтин Ільницький.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/11/img_5593-1024x768.jpg)
Журі конкурсу очолював голова обласної організації УТОС Віктор Зелінський, а ведучою була керівник художньої самодіяльності підприємства незрячих Наталя Слюсарчук.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/11/img_5598-1024x768.jpg)
Ми останнім часом переважно користуємося озвученою літературою. Конкурс допомагає не забувати шрифт Брайля. Таким чином незрячі можуть, приміром, читати казочки своїм онукам та дітям, — сказала вона.
За перемогу боролися вісім учасникам. Оцінювалися виразність читання, врахування розділових знаків, швидкість тощо. В підсумку переможницею стала тренерка із шахів і шашок Наталя Філюк. Призерами — Інна Черната, Олександра Лозбень і Раїса Воловик.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/11/img_5608-edited-scaled.jpg)
Вдруге взяла участь в такому конкурсі за останні роки, і тепер вдалося перемогти. Вдома часто читаю книжки для незрячих. Полюбляю художню і наукову літературу, інколи — детектив і фантастику. Вважаю, що кожен із людей з порушеннями зору має знати шрифт Брайля. Аудіокниги та диктофон не є його повною заміною. Бо інколи ламається телефон, і треба на папері щось записати, — розповіла Наталя Філюк.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/11/img_5609-1024x768.jpg)
Довідка
13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував у Парижі і Петербурзі декілька шкіл для незрячих. Тому за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я саме ця дата відзначається як Міжнародний день незрячих. Він започаткований у багатьох країнах світу з метою привернення уваги суспільства до людей із порушенням зору, поширення інформації щодо них та їхніх прав.
Щоб оперативніше слідкувати за новинами, підписуйтеся за наші сторінки у “Фейсбук”, “Телеграм”, “Вайбер” та “Інстаграм”.
Фелікс ЖАНІН, «СічНьюз»