skip to Main Content

Як змінити свого сімейного лікаря: правові обмеження та процедури

Україна гарантує своїм громадянам право на вибір сімейного лікаря та можливість зміни цього вибору у будь-який момент. Однак, чи дійсно цей процес настільки простий і безперешкодний, як може здатися на перший погляд?

Згідно статті 35 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» пацієнт має право вільного обрання сімейного лікаря. Таким чином, жодних обмежень при зміні сімейного лікаря немає. Для цього проводиться та ж процедура, що й при обранні сімейного лікаря. В попередній  медичний заклад звертатися непотрібно, – прокоментував юридичний експерт “СічНьюз” Олег Зільберт.

Для того, щоб перейти до іншого сімейного лікаря, вам потрібно подати нову декларацію. Це можна зробити двома способами:

  1. Онлайн на сайті електронної системи охорони здоров’я Для цього необхідно мати ключ цифрового підпису. Цей спосіб дозволяє зручно та швидко оновити ваш вибір лікаря.
  2. Безпосередньо в медичному закладі, де працює сімейний лікар. Для цього потрібно мати з собою паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон (для підтвердження подання декларації).

Не існує жодних спеціальних термінів, яких потрібно дотримуватися при перезаключенні декларації зі сімейним лікарем. Громадяни мають право вибирати момент, який їм найбільше підходить для зміни лікаря.

Єдиним обмеженням є кількість пацієнтів, яких сімейний лікар може обслуговувати. Якщо лікар досяг ліміту підписаних декларацій, він не зможе прийняти нову декларацію від вас. Проте в цьому випадку ви завжди можете обрати іншого лікаря, який прийме вашу декларацію, – додав експерт Олег Зільберт.

З метою уникнення непорозумінь та помилок при підписанні декларації рекомендується звертатися безпосередньо до медичного закладу, де працює обраний вами сімейний лікар. Зазначимо, що деякі приватні медичні заклади можуть мати свої додаткові правила. Наприклад, обов’язковий попередній прийом у лікаря, з яким ви плануєте укласти декларацію. Такі нюанси варто вивчати заздалегідь, щоб уникнути незручностей при зміні сімейного лікаря.

Загалом, процедура зміни сімейного лікаря в Україні є достатньо простою та доступною для громадян. Головне – дотримуватися встановлених правил і надавати необхідні документи для обрання нового лікаря. У здоровому суспільстві важливо, щоб пацієнти мали можливість обирати та отримувати медичну допомогу від лікарів, яким вони довіряють.

Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”

Поділитися
5 1 голос
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top