Європейські благодійники допомогли облаштувати укриття у шести вінницьких школах
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/09/757030a06b23405dc2c30f4d29088faa4b348a85.jpeg)
Директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко розповіла, як європейські благодійники допомагають місцевим школярам.
![](https://sichnews.com/wp-content/uploads/2023/09/yacenko-1-edited.jpg)
Цього року Вінницька міська рада плідно попрацювала для того, аби відправити на відпочинок за кордон дітей Захисників і Захисниць України, які загинули на війні, зникли без вісті або перебувають в зоні бойових дій. Зокрема, школярі побували в Мюнстері (Німеччині) і польській Гдині. А Свентокшиське воєводство за традицією організувало в місті-побратимі Кельце (Польща) відпочинок 233 юних вінничан. Аналогічні групи ми готуємо до інших європейських міст – Карлсруе (Німеччина) і Нансі (Франція), – сказала вона.
Вінницькі заклади освіти також отримують гуманітарну допомогу із-за кордону, особливо у зв’язку із війною.
Завдяки співпраці з міжнародними організаціями заклади освіти отримали аптечки для укриттів, які надав Дитячий фонд ООН «ЮНІСЕФ». Фонд «Східна Європа» допоміг облаштувати укриття в шести школах. Ще одна цікава ініціатива була від німецького школяра з Мюнстера. Коли частину школи, де навчалася його сестра, вирішили закрити, він запропонував віддати шкільні меблі одній з вінницьких шкіл. Таким чином гуманітарний ліцей № 1 отримав стільці і парти, а також маркерні дошки, стільці для рекреації, – повідомила Оксана Яценко.
Фелікс ЖАНІН, «СічНьюз»
0 Коментарі