skip to Main Content

Затримали інспектора, який вимагав хабарі у перевізників

Інспектору Департаменту державного контролю на транспорті у Вінницькій області повідомили про підозру в отриманні службовою особою неправомірної вигоди за невчинення нею (в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду) дій з використанням наданої їй влади, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди. Про це інформує пресслужба Вінницької обласної прокуратури.
За даними слідства, підозрюваний налагодив схему отримання неправомірної вигоди від суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють вантажні перевезення на території Вінниччини та Житомирщини.
Зокрема, у жовтні 2023 року інспектор вимагав в одного з перевізників небезпечних вантажів хабар за нескладання актів про виявлені порушення серед водіїв вантажівок, які перебувають у користуванні підприємства. Таку «послугу» підозрюваний оцінив у 10 тис. грн на місяць.

Підприємець повідомив про вчинення кримінального правопорушення правоохоронні органи і надалі взаємодіяв з вимагачем під їхнім контролем.
Упродовж жовтня 2023 року – лютого 2024 року правоохоронцями зафіксовано 5 епізодів отримання інспектором хабарів на загальну суму понад 50 тис. грн. Під час останньої передачі коштів він був затриманий, та йому повідомлено про підозру.
За клопотанням прокурора судом підозрюваного відсторонено від займаної посади та стосовно нього застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі 241,8 тис. грн.
Цей злочин карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top