skip to Main Content

Відзначили 100-річчя від дня народження ексректора ВНТУ

3 лютого ректору Вінницького національного технічного університету у 1976-1989 роках Івану Кузьміну мало б виповнитися 100 років. З нагоди вшанування пам’яті видатного науковця сьогодні, 5 лютого, у ВНТУ провели урочисте зібрання. Про Івана Кузьміна згадували його колеги, студенти та випускники закладу, інформує сайт Вінницької міськради.
Доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, академік і віцепрезидент міжнародної Академії наук прикладної радіоелектроніки, засновник і президент Вінницької Малої академії наук, стипендіат Президента України – це все про Івана Васильовича Кузьміна.
Своїми спогадами про ректора ВНТУ поділилися його колеги, а також випускники. Один із них – нинішній ректор закладу Віктор Біліченко.

-Ми з Іваном Васильовичем прийшли до Вінницького політехнічного інституту одночасно. Я студентом першого курсу, він – ректором закладу. Це було у 1976 році. І мій диплом про освіту підписаний саме Іваном Кузьміним. Це була людина знана своїми здобутками в Україні і за її межами. Він не тільки будував корпуси нашого інституту, але й залучав до праці в закладі кращих науковців країни. Коли Іван Кузьмін почав працювати ректором, то у закладі нараховувалося лише три доктори наук. На момент закінчення його роботи ректором у закладі їх було вже понад 30, – розповів ректор ВНТУ Віктор Біліченко.

Ректором тоді ще Вінницького політехнічного інституту Івана Кузьміна призначили у 1976 році. За час його перебування на посаді заклад потужно розвивався. Були побудовані 7 навчальних корпусів, 5 гуртожитків, 5 житлових будинків, корпус СКТБ «Модуль», спортивно-оздоровчий табір, профілакторій, їдальня, реконструйований стадіон. Для підготовки фахівців вищої кваліфікації відкрили аспірантуру та створили кандидатську і докторську Вчені ради, вирішували нагальні завдання наукового, методичного, видавничого, кадрового та інших видів забезпечення, забезпечуючи функціонування вишу на достойному рівні.
За тринадцять років керівництва інститутом Іваном Васильовичем Кузьміним кількість студентів зросла у понад 2 рази і досягла близько 7 тисяч. У науковій школі професора Кузьміна підготовлено понад 40 докторів наук (близько 20 з них стали академіками), понад 100 кандидатів наук. Сам Іван Васильович опублікував понад 600 наукових праць та методичних посібників, з них 33 книги (11 підручників та навчальних посібників, інші монографії), понад 400 наукових статей, отримав понад 100 свідоцтв на винаходи та 4 аналогічні патенти.
У 65 років Кузьмін Іван Васильович пішов з посади ректора, проте продовжував керувати кафедрою «Автоматизованих систем управління», а потім став професором цієї кафедри. Також був призначений директором національно-дослідного інституту «Комп’ютерних технологій та комп’ютерних систем», очолював в різні періоди кафедри «Комп’ютерних наук» і «Адміністративного та інформаційного менеджменту».
15 років був заступником з науки голови Ради сприяння розвиткові Вінниччини. Керував Харківською, потім Вінницькою радою з кібернетики і був членом бюро цієї ради Української РСР і СРСР. Був членом президії Ради СРСР з обчислювальної техніки.
Іван Васильович до останніх своїх днів працював професором кафедри комп’ютерних систем управління, вів наукову діяльність, був членом спеціалізованої Вченої ради із захисту кандидатських і докторських дисертацій за спеціальністю «Інформаційні технології» у Вінницькому національному технічному університеті.
Пам’ять про професора Івана Кузьміна увічнена меморіальною дошкою на головному навчальному корпусі ВНТУ, котрий побудували за час його ректорства.
Фелікс ЖАНІН, “СічНьюз”

Поділитися
0 0 голосів
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top