skip to Main Content
З питань реклами на сайті або співпраці звертайтесь:
Прайс

Яке покарання чекає за утримання тварин на ланцюгу взимку

З настанням холодів актуальнішою стає проблема бездомних тварин. А також тих, хто має власників, але живе на вулиці, прив’язаний до короткого ланцюга. Чи маємо ми право обмежувати свободу наших чотириногих друзів, особливо в такий складний період? Які наслідки такого утримання для тварин і як це карається законом? Про це – у нашому матеріалі.

Катерина Христич, активна волонтерка з Вінниччини, попередила читачів “СічНьюз” про серйозні ризики, які несуть для собак життя на ланцюгу.

Зимові умови для собак на ланцюгу є вкрай несприятливими. Вони наражаються на високий ризик обмороження і не мають доступу до свіжої води, – сказала вона.

Також волонтерка додала, що через ланцюг собака може не дотягуватися до миски з їжею чи водою. А короткий ланцюг може пошкодити шкіру, скалічити шию та хребет, призвести до поведінкових розладів тварини.

– Собаки, яких тримають на вулиці, можуть кричати, голосити або гавкати, щоб привернути увагу людей. Але це не принесе користі, якщо ніхто не слухає. Жорстокість породжує жорстокість. Тож таким чином собака може стати агресивною і непередбачуваною навіть для власників, – пояснює жінка.

Закон і відповідальність

Юридичний експерт “СічНьюз” підтвердив, що утримання собаки на ланцюгу взимку є небезпечним для тварини. Такі дії можна розцінювати як прояв жорстокого поводження.

Утримання на ланцюгу можна розглядати як ознаку злочину – жорстокого поводження з тваринами. За такі дії власнику може загрожувати покарання у вигляді штрафу від 3400 до 5100 гривень, а тварину можуть вилучити, – пояснює юрист.

Як рятували тварин

Нещодавно сайт “СічНьюз” розповідав про військову Анастасію “KALI”, яка рятувала свого песика Уксуса.

Дівчина залишилась вагітною в окупації. І в цей нелегкий час поруч з нею був її вірний чотирилапий друг, якого дівчина не покинула самого. Ризикуючи своїм життям, вона вивезла його з окупації. І зараз Уксус став вірним другом не тільки для Анастасії, але й для її двійнят.

Подібні історії є і у волонтерів. Наприклад, Дмитро Єлісеєнко з Миколаївщини втратив житло, його село повністю зруйноване, внаслідок російської окупації. Після звільнення він повернувся. І те, що він там побачив, вразило його до глибин душі.

Сотні покинутих, голодних наляканих тварин, які не змогли врятуватися і були покинути господарями. Дмитро розповідав “СічНьюз”, що коли він повернувся, бачив багатьох загиблих собак.

Попри те, що Дмитро сам потребує допомоги, він продовжує допомагати тваринкам і активно веде свою волонтерську діяльність, рятуючи та підтримуючи життя тваринок.

Куди звертатися для допомоги хвостатим

В усіх небайдужих є можливість допомогти безпритульним  тваринам, звернувшись до спеціальних організацій:

  • UPAW (Світова Асоціація з питань тварин України);
  • Happy Paw (Фонд допомоги безпритульним тваринам);
  • MSFA (Вінницький муніципальний притулок для тварин);
  • Save Pets of Ukraine інші.
    Можна допомогти чотирилапим друзям й самостійно.
  • Нагодуйте тварин теплим кормом, налийте в миску підігріту воду.
  • Пускайте тварин погрітися у під’їзд.
  • Зробіть тепле вуличне укриття.
  • Перевіряйте дно автомобіля перед виїздом.
  • Прихистить тварин або допоможіть знайти родину.

Яна ТИХОЛАЗ, “СічНьюз”

Читайте також

У конюшні під Вінницею безкоштовно катають дітей переселенців

Волонтери і небайдужі вінничани рятують безпритульних тварин від морозів

Поділитися
5 1 голос
Рейтинг статті
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Back To Top